Слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом шахрайських дій місцевим мешканцем, який в соцмережі «Фейсбук» створив фейкові сторінки – від імені жінки він збирав гроші на лікування дитини, а від імені військовослужбовця – кошти на амуніцію та автомобіль. Від його дій постраждали десять громадян, які перерахували зловмиснику понад 1,5 мільйона гривень. Серед постраждалих – мати загиблого воїна.
Про це повідомляє поліція області.
Нагадаємо, що до поліції почали надходити звернення від громадян про те, що в соцмережі невідома жінка на ім’я Сніжана жаліється на скрутне матеріальне становище та просить гроші на лікування своєї малолітньої дочки. Громадяни звернули увагу, що документи, які нібито підтверджують хворобу дитини, можуть бути несправжніми.
Також до поліції надійшли заяви від громадян з різних областей України щодо користувача на ім’я Віталій, який нібито є військовослужбовцем та збирає кошти на військову амуніцію, спорядження та на автівку для свої побратимів. Жодних звітів про витрачені за призначенням кошти «Віталій» не оприлюднював, тому його діяльність видалася громадянам підозрілою.
Поліцейські одразу розпочали перевірку за вказаними фактами. Оперативники поліції Новгород-Сіверщини спільно зі співробітниками СБУ встановили, що власником фейкових профілів у соцмережах насправді є 26-річний мешканець одного з сіл Новгород-Сіверського району. Чоловік створив акаунти під жіночим ім’ям та вигадав історію про хвору дитину, аби виманити гроші у довірливих співрозмовників. А також створив акаунт, де від імені «військовослужбовця Віталія» збирав гроші «на допомогу ЗСУ».
Поліцейські з’ясували, що зловмисник встиг ошукати щонайменше десять громадян з різних областей України, які різними сумами перераховували гроші шахраю. Серед постраждалих – мати полеглого воїна, яка перерахувала шахраю кошти нібито на купівлю необхідного спорядження для військових.
Наразі слідчі поліції під процесуальним керівництвом Новгород-Сіверської окружної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 3, 4 та 5 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, а також шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах), що карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років.
Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram