Якщо ви знайшли “мертвого” їжака в холодні місяці, не ховайте його і не викидайте у відро для сміття.
Хоча ніхто не хоче бачити у себе у дворі або на дорозі мертву тварину, це може бути їжак, який впав у сплячку, що триває з листопада до березня.
Зазвичай їжаки риють ями, щоб залишатися в безпеці, але через зменшення кількості зелених насаджень, кущів і лісів їм стає все важче знайти безпечне місце для зимівлі. Деякі їжаки можуть прийти у ваше подвір’я в пошуках безпеки та тепла, а інші, знесилені пошуками, зрештою засинають у несподіваних місцях, таких як узбіччя доріг чи тротуари.
Під час сплячки їхній серцевий ритм і загальна робота організму значно сповільнюються для збереження енергії. Це може створити враження, що їжак мертвий. Якщо ви побачите нерухомого їжака, переконайтеся, що він знаходиться в безпечному і теплому місці, де може залишатися до 5 місяців.
Якщо ви знайшли їжака у себе на подвір’ї або десь на вулиці, підготуйте для нього укриття в картонній коробці та розмістіть її в сухому, безпечному й тихому місці, де він зможе провести холодні місяці.
Їжаки — вимираючий вид, абсолютно нешкідливий і дуже важливий для нашої екосистеми. Вони поїдають жуків, равликів, жаб, ящірок, змій, зокрема отруйних. Вони також знищують мишачі гнізда і не бояться ні бджіл, ні ос. Їжак може легко зруйнувати осине гніздо і з’їсти його мешканців, не зважаючи на їхні укуси.
Вчені давно помітили імунітет їжаків до сильних отрут, зокрема до укусів гадюк. Механізми їхньої стійкості до отрути все ще вивчаються науковцями.
Будьте уважні, побачивши їжака в холодні місяці. Допомога цій тендітній тварині нічого вам не вартуватиме, а для їжака це може бути питанням виживання.
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини