Магнітні бурі не впливають на організм людини, попри існуюче загальне уявлення погіршення стану здоров’я під час них у деяких людей. Про це повідомила неврологиня та лікарка доказової медицини Ірина Сович.
«Звісно, дуже хочеться і легко пояснити усі стани, які пов’язані з організмом, саме з магнітними бурями чи з метеозалежністю. Але насправді, як лікар, який дотримується поглядів з доказової медицини, можу сказати, що це жодним чином не впливає на наш організм, на нервову систему, на серцево-судинну систему, суглоби тощо. Тобто головні болі, мігрені, емоційний стан, тиск не змінюються під впливом таких природних явищ», — зазначила вона.
За словами Ірини Сович, в ході наукових досліджень не з’явилося доказових даних на користь того, що магнітні бурі будь-яким чином впливають на нервову систему.
«Магнітна буря — це така аномальна надмірна активність від Сонця, яка поширюється на Землю як планету. Але все ж таки, атмосфера не пропускає надмірну радіаційну активність до нас, тому це не буде впливати на наш організм», — впевнена лікарка.
Вона додала, що має частина пацієнтів упевнені, що реагують на зміну погоди, але насправді, метеозалежність так само спростована науковцями: такого діагнозу як метеозалежність не існує в доказовій медицині.
«Але є реакція організму на різку зміну температури, вологості, освітлення. Так, це має певну роль у виникненні, до прикладу, мігреней. Але не є причиною. Просто може дійсно трішечки погіршувати цей стан. Хоча метеозалежність, знову ж таки, повторюсь, що науково це твердження спростоване», — розповіла Ірина Сович.
Лікарка пояснила, що так само було проведено дослідження про те, що зміна атмосферного тиску не впливає на артеріальний тиск.
«Просто люди більше звертають на це увагу. От навіть ми можемо почути, що магнітна буря чи ще щось, перепади тиску атмосферного. І людина одразу підв’язує свій стан до таких природних явищ. Але насправді ви можете помітити, що ваш стан може змінитися і після поганого сну, наприклад. Або ви не відпочили, чи було багато розумового навантаження тощо.
Хоча, знову ж таки, немає такого взаємозв’язку. Як підтримувати свій тиск? Звісно ж, це відпочинок, це дозовані фізичні навантаження, це перебування на свіжому повітрі протягом 2 годин на день. Це нормальний сон 7-9 годин. Ось такі рекомендації: збалансована дієта, харчування, достатня кількість рідини», — підсумувала вона.
За матеріалами ГР
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини