За версією проєкту Styler (РБК-Україна) у нашій державі відомо, принаймні, про шість легендарних скарбів, які періодично згадувались у різних джерелах, проте й досі не знайдені.
Серед них – шалені скарби одного із найбагатших гетьманів України – Івана Мазепи. За переповіданнями, І. Мазепа, розуміючи загрозу і його життю, і його статкам, заховав свої скарби у різних місцях, один з яких у м. Батурин, у гетьманській резиденції, що на Чернігівщині. Проте де саме – достеменно невідомо. Ще одним з місць, де може бути схована частина його статків, – на березі р. Сейм, десь, скоріш за все, не так далеко від його особняку у с. Іванівське, яке він, як і ще ряд сіл, особисто створив та назвав на свою честь (Степанівка та Мазепівка) на території нинішньої рф-ії, з 2-ї пол. ХVІІ ст. захопленої московією, як й інші території т.зв. Дикого Поля.
Наразі тут розташовані сучасні частини Курської, Білгородської та Воронезької областей, проте історично вони належать до української етнічної території. А у XII ст. частина цієї території входила до складу Рильського удільного князівства у складі Чернігівського князівства і Великого князівства Литовського. Іще: як передають легенди, його один скарб захований десь у районі нинішнього готелю «Салют» у Києві. Проте Іван Степанович залишив й реальні скарби у вигляді відреставрованих, відбудованих або побудованих на його кошти храмів та інших пам’яток, коштовних подарунків у різні заклади і не тільки в нашій, Чернігівській області, а й в інших областях України, хоча й не тільки в нашій державі (більш детально про цей його, мабуть, найкоштовніший чи взагалі безцінний внесок читайте на сайті «Чернігівщина туристична» за посиланням https://chernihivregion.travel/blog/okovovlvtv)
Ну, а проєкт Styler у цій добірці ще незнайдених скарбів України включив і легендарне золото скіфів, напевно, одне із найцінніших археологічних спадщин; варязькі скарби Лаври, частина з яких вже знайдена; золото Богдана Хмельницького, яке десь чекає свого часу між Суботовим та Чигирином; бібліотека Ярослава Мудрого, яка зникла ще у ХІІІ ст. та досі ніким не виявлена; скарби Нестора Махна, який назбирав чималу кількість відер (!) золотих царських монет та закопав їх також (як і Мазепа) у різних куточках України. Більше про ці, ще не знайдені (або знайдені частково) неймовірні скарби України – за посиланням https://www.rbc.ua/…/6-velicheznih-skarbiv-ukrayini…
Джерело: rbc.ua, uainfo.org, wikipedia
Чернігівщина туристична запрошує
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини