Лосинівська школа святкує інтелектуальну перемогу

 

 

 

 

Диплом ІІІ ст. на обласному етапі захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Хто ж автор успіху і як проходив сам захист? Для лосинівців відповідь відома. Бо вже добре знають педагога-дослідника і його невтомну роботу з патріотичного виховання школярів.

Зрозуміло ж, це — Ніна Дмитрівна Авраменко, відмінник освіти України, лауреат премії ім. Софії Русовою , “Гордість Ніжинського району -2016”. Якщо ще щось пропустив, хай дирекція школи додасть.Історичні дослідження — праця не з легких. Тут і багаж знань потрібний, і аналітика, а ще життєвий досвід, бажання відкриттів. Праця до самозабуття теж. Цього у нашого Педагога не відняти, бо кожен рік без нагород не лишається. І нині, як бачимо, не збавляє обертів.

Крім цього, Ніна Дмитрівна наполегливо підвищує свій методичний рівень, бо розуміє — без нових форм і методів впливу на дітей у наш час просто не обійтися. Але це тема для окремої розмови. Сьогодні ж — про успіх!“.

Цього року, – розповідає мені лосинівський педагог, – захист науково-дослідницьких робіт проходив у два етапи: перший етап — постерний захист, другий — наукова конференція. Ми захищали дослідження в номінації “Історія України”

-Хто ж ваша вихованка?-Вона у мене просто молодець! – бадьоро відповідає педагог. – Це – Ліза Ременюк, учениця 9 класу. Участь у подібних заходах Ліза бере вперше. Хвилювалася, але на науковій конференції впевнено захистилася і дала відповіді на запитання однолітків.

-Що цього року досліджували?-Голодомор на Україні. Тема актуальна. Була і є зараз. На ній спекулюють наші вороги. Вони твердять, що ніякого геноциду проти українців не було. Наша ж дослідницька робота спростовує це твердження. Вона доводить, що метою організаторів Голодомору було знищити українців як націю. Остаточно ліквідувати мову, культуру, історію, все те, що робило нас унікальними в цьому світі. Тому масштаби злочину такі великі, тому вбито мільйони людей.

Уважно слухаю розповідь Ніни Дмитрівни. Намагаюся пригадати увесь її дослідницький доробок, з яким колись, за певних обставин, познайомився. Це і дослідницькі роботи з окупації Лосинівки в 1941-1943 рр, повоєнна історія селища…

Історичні постаті рідного краю — Феня Мотильова, Федір Колязін, Василь Ілляшенко. Та якщо всі роботи перелічити, то й аркуша паперу не вистачить. За цим дослідницьким матеріалом стоїть праця — робота в архівах, опрацювання незліченної кількості друкованого матеріалу, спогадів очевидців подій. Переконаний, є для кого? В ім’я кого! Це — наші з вами, шановний читачу, – діти.-Мені таланило на розумних учнів, – якось сказала мені Ніна Дмитрівна.

Вигулярний Віталій, Іванченко Сергій, Сороколіт Яна, Лаврінець Аліна, Андрійці – Олексій і Богдан, Петрик Женя, Гуга Ліза, Бондаренко Катя. Я з ними зростала разом. На індивідуальних заняттях, при підготовці до захисту науково-дослідницьких робіт, під час участі у найрізноманітніших міжнародних та всеукраїнських конкурсах.

Дещо додам і від себе: Ніні Дмитрівні пощастило не тільки на талановитих учнів. Багато її вихованців зі зброєю в руках виконують свій патріотичний обов’язок перед Україною, захищаючи її суверенітет і незалежність. Нас з вами захищаючи.

Ради справедливості, зауважу ще й таке: не тільки колишні учні лосинівського педагога у горнилі битв за України. Своїми мужніми випускниками може похвалитися кожна школа Лосинівської громади.Наші колишні школярі на передових позиціях творять нову історію нашої держави. І в цьому велика заслуга й наших педагогів.

Ніні Дмитрівні ж за чергову перемогу – наше полум’яно-велике — СПАСИБІ!

За працю і патріотично налаштованих вихованців теж!

М.Борщ

На фото: Ніна Дмитрівна Авраменко та її вихованка -Ліза Ременюк

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь