Самуїла Кругляка, школяра з міста Олександрія Кіровоградської області. вже встигли прозвати українським генієм завдяки винаходу. що дозволить виробляти енергію з повітря.
Зі своєю розробкою український десятикласник переміг в національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Іntеl ІSFF 2015. Після першої перемоги Самуїл Кругляк отримав право взяти участь в Олімпіаді геніїв, яка проходила в місті Освего (штат Нью-Йорк, США) з 14 по 19 червня. Тут Самуїл завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу, повідомляє видання «День».
Крім диплома, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчання в одному з вузів США і щомісячну стипендію близько 700 доларів.
Всі ці перемоги школяр отримав за розробку проекту під назвою «Отримання електроенергії з атмосфери».
Винахідник пропонує добувати електроенергію з повітря, точніше, з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючої вежею. Цікаво, що винахід Самуїла передбачає добування не тільки електроенергії, але і води.
За підрахунками, один кіловат такої електроенергії буде коштувати три копійки.
Самуїл Кругляк запевняє, що цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук цей проект вдалося втілити в життя.
«Така установка коштує копійки, але користі від неї – на мільйони. Уявіть собі: у разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%. От тільки нікому це не потрібно», – говорить одна з
Загалом, викладачі школяра додають. що про винахід Самуїла Кругляка в Україні дізналися пише тоді, копи він переміг у Нью-Йорку. До цього різноманітні установи, за допомоґою до яких зверталися наукові співробітники. Не звертали на винахід уваги.
Зробити установку школяреві допомогли наукові консультанти. Лабораторія МАН в Києві надала базу для експериментів. Міні-модель установки, зібрана в київській лабораторії, вже працює і дає результати.
Другий етап проекту планують реалізувати вже у рідній Олександрії, де під генеруючу вежу можна задіяти трубу покинутого ТЕЦ-1-2, проте на це потрібні значні кошти спонсорів.