Село Кобижча буде з водою

У селі Кобижча Бобровицької громади завершують облаштування бювету з багатоступеневою системою фільтрації. Це роблять за обласною програмою “Питна вода”.

Як інформує Суспільне Чернігів, за словами старости Дмитра Лесенка, у 2018 році в селі пересохла більшість колодязів. Люди пробурили власні свердловини глибиною від 30 до 60 метрів, але вода звідти придатна тільки для технічного використання. Тому жителі села купували бутильовану питну воду.

Нині в Кобижчі близько трьох тисяч жителів. Ситуація з водою у селі погіршилась у 2018 році. Фактично за пів року зникла вода майже в усіх колодязях села. Люди перейшли на воду з крамниць, на воду з технічних свердловин глибиною від 30 до 50 метрів, але хімічний склад цієї води непридатний для споживання. Ця вода містить забагато заліза, а також інших хімічних елементів.


Щоб забезпечити людей якісною питною водою, в серпні цього року в центрі Кобижчі пробурили 120-метрову свердловину. Встановили водорозбірну колонку та багаторівневу систему фільтрації. Проєкт реалізують за обласною програмою “Питна вода”, яка передбачає співфінансування: 60 відсотків – це обласний бюджет, 40 – це кошти громади. Нині вже працюють над під’їзними шляхами та над благоустроєм. Нова свердловина коштує понад 2 мільйони гривень. Бювет планують відкрити впродовж двох тижнів.
За словами заступника директора департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства ОДА Сергія Гайового, реалізацію програми мали розпочати ще у 2022 році, але через повномасштабне вторгнення це сталося на рік пізніше. Метою програми є забезпечення населення Чернігівщини якісною питною водою. В першу чергу це пов’язане з тим, що лише близько 56% споживачів забезпечені водою централізовано. Свердловини були збудовані у 2023 році в шести громадах.У 2024 році готові вже п’ять свердловин у Новобілоуській, Ріпкинський, Бахмацькій, Бобровицькій громадах. Завершується будівництво свердловини й у селі Смолин Гончарівської громади. Загалом за час реалізації програми було використано й освоєно близько 13,8 мільйона гривень.

Особливість таких свердловин — це можливість збудувати централізовану мережу питної води.

Джерело: Чернігівщина

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь