Супи, молочні каші, узвар та різні смаколики: такі сухі пайки для військових готують у Ніжині волонтери проєкту “Кухарська зграя вовченят”. Він функціонує з вересня 2022 року. За цей час виготовили та передали на фронт більш ніж двісті тисяч пакетів гарячих страв у сухому вигляді.
До проєкту долучилися й вихованці дитячого садочка у Ніжині. Вони допомагають робити індивідуальні набори для узвару — фасують по пакетах сушені яблука. Разом з ними на фронт передадуть і дитячі малюнки.
“Зазвичай ця ініціатива йде від дітей. Вони приходять і запитують: «А коли ми будемо готувати?». Нам люди сушать яблука, груші, якісь ягоди. Оце все віддають безплатно, ми тут безплатно це все пакуємо і відправляємо нашим хлопцям”, — розповіла волонтерка Надія Музольова.
Співзасновниця проєкту Наталія Забіла каже, крім узвару, вони готують різні сухі пайки, зокрема, дев’ять видів супів та три види молочних каш. А також аджику, сухарики та різні смаколики. Частину рецептів їм надали колеги зі столиці, частину – розробляли самостійно.
Волонтерка Рая Павлючкова поділилася рецептом ніжинського розсольнику.
“На 5 літрів води кидають пакетик цей, настоюється, можуть 5 хвилин поварити, не буде часу – значить ввечері запарять і можуть тоді їсти. В мене син служив, загинув, то я ходжу сюди, як антистрес отримую”.
До кожного пакетика кладуть інструкцію з приготування та коломийки.
“Спочатку виникла ідея, що нам потрібні етикетки, щоб хлопці знали, як то готувати. А потім придумалися коломийки завдяки Кузьмі Скрябіну, на його мотиви. Коли почали наступ на Курську область, нам прислали з Суджи фотографію: на заборі перед вивіскою назви російського села — наші коломийки. І кажуть, що дивись, росіяни на ваших коломийках вчать українську мову”, — поділилася досвідом Наталія Забіла.
Олена Смалій до “Зграї” долучилася три роки тому. Її задача – фасувати спеції. Жінка каже, поєднує волонтерство з основною роботою.
“Я приватний підприємець, тому, наприклад, зараз я проплачувала рахунки. Тобто я тут працюю, тут оплачую, тут в мене дитина в садку. Все в купі. І потім, коли йдеш вулицею, зустрічаєш хлопців — легко їм дивитись в очі. Я їх не опускаю, тому що я знаю, що я роблю свій вклад”.
“Кухарська зграя вовченят” має п’ять співзасновників. З часу заснування проєкту, каже Наталія Забіла, налагодили співпрацю з різними областями України, які допомагають з інгредієнтами для страв.
“Особисто я з усіх найменше вірила в успіх цього проєкту. Я вірила в те, що нам дадуть городину. Я вірила в те, що ми знайдемо продукти. Але я не вірила в те, що прийдуть люди безоплатно на постійній основі працювати”.
Джерело: Суспільне Чернігів
- Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
- Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини