У Чернігівській області, насамперед, у південних районах Прилуцькому та Ніжинському, на схилах балок, по берегах річок, на курганах та пагорбах ще де-не-де зустрічаєтся ковила, яка занесена до Червоної книги. Це два вида ковили – ковила волосиста, вона квітне у серпні, та ковила пірчаста, вона квітне у травні.
На жаль, останнім часом через розорювання балок, пагорбів та забудови популяції ковили різко скоротилися.
«Ми не хочемо, щоб з-за оранки зовсім було знищено ковилу в області. Тому для охорони ковили ми створюємо заказники. 8 заказників ми вже створили на Київщині, 5- на Черкащині. У пошуку ковили у Київській та Черкаській областях нам дуже допомогли місцеві жителі, які хочуть зберегти цю красу на своїй малій батьківщині. Тому ми просимо шановних жителів Чернігівщини, насамперед, південних районів – Прилуцького та Ніжинського, повідомити нас, де у балках, пагорбах, схилах річок росте ковила. Ми також будемо тут для її охорони створювати заповідні зони».
Екоактивісти просять вказувати район, село, балку, де росте ковила, бажано вказати загальну кількість квіток, приблизну площу території, де вона росте, дати схему, координати його знаходження та фото.
Можна писати на месенжер або телефонувати, або писати на вайбер чи WhatsApp -067-715-27-90.
Джерело: Час Чернігівський