І свого роду – унікальний. У ньому майже сотня тварин. Тут є і леви, і ведмеді, й свині. Є навіть крокодил, черепаха та свійські і дикі птахи. Серед них – птах – велетень маже 170 см висотою, який потрапив до книги рекордів України. Всі вони – «мешканці» чи не єдиного у нашій державі (на Чернігівщині – то точно єдиного) глиняного зоопарку, який знаходиться у с. Стольне (Менщина) нині Корюківського району у новоствореному місцевому народному музеї. Як він з’явився, – редакція сайту «Чернігівщина туристична» розпитала у його директорки – Марини Авер’янової.
Пані Марино, як взагалі з’явилась ідея створення такої незвичної локації – глиняного зоопарку?
Скоріш за все, багато хто чув про фестиваль-конкурс гончарства і художньої кераміки «Куманець», який до широкомасштабного російського вторгнення проводився протягом декількох років у м. Мена. То ось серед умов участі в ньому була й така, що всі гончарі – учасники фестивалю мають взяти участь ще й у конкурсі, де повинні бути представлені роботи на тваринну тематику. Чому? Бо в Мені працює єдиний в Україні зоопарк у невеликому містечку – раніше райцентрі. Ось на його підтримку один із конкурсів мав таку тематику. І за декілька фестивалів назбиралась чимала колекція глиняних «звірів».
Чому було прийнято рішення створити цей «зоопарк» саме у Стольному?
Це ідея нашого знаного майстра–гончара Олега Луцука, яку підтримала Менська міська рада і громадськість міста та села. Звичайно для такої колекції потрібне окреме приміщення. Раніше у Стольному був сільський музей, проте з часом закрився, а будівля простоювала. Ось і було надане це приміщення, яке трохи відремонтували. Тут якраз і наш музей розмістився (частково, поки у двох залах), і колекція глиняних виробів з фестивалю «Куманець», у тому числі й новий «зоопарк». Тут також О. Луцук проводив свої майстер-класи з гончарства. Сподіваємось, що після перемоги вони продовжаться, адже нині пан Олег призваний до лав ЗСУ.
А що це у вас за такий птах-велетень з людський зріст?
Ну ми тут, так би мовити, скористалися маркетинговим ходом. Це – найбільший в Україні свищик у вигляді птаха, який також виготовив О. Луцук під час фестивалю у 2019 р. На все – про все пан Олег витратив не одну сотню кг глини та придбав для цього нове обладнання. І отримав відзнаку від книги рекордів України про те, що він є автором найбільшого свищика в нашій державі. До речі, він і звуки видає такі, як звичайний свищик, правда, сил треба трохи більше для його “видування”.
Про музей поговоримо окремо під ча наступної зустрічі, а як працює ваш глиняний «зоопарк»?
Ми працюємо у класичному форматі, з 9.00 до 18.00, з перервою на обід та вихідними по понеділках та вівторках. Проте велике прохання попередити завчасно про відвідування за вказаними телефонами. Якщо буде попередня домовленість, то і у наші вихідні ми зможемо провести екскурсію про нашому зоопарку, і в обідню перерву, і навіть до або після нашого офіційного робочого часу. Це, звичайно, може бути за умови, якщо не вимикатимуть світло.
А для всіх наших читачів, хто скористається цією інформацією та схоче відвідати вказаний незвичайний зоопарк, вкотре нагадуємо про те, що нині всі музеї працюють у режимі воєнного стану і про ваш візит попередьте, будь ласка, завчасно працівників музею за тел.: 0955658037, 0635818557. Приємний бонус: вхід до цього зоопарку безкоштовний (можливо, поки).
Джерело: Чернігівщина туристична
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини