З 7 серпня 2020 року в Україні набув чинності закон про внесення змін до Повітряного кодексу України, згідно з яким була запущена система збору за виліт пасажирів.
Відтепер державне мито стягуватиметься за кожного пасажира, який вилітає з аеропорту і за кожну тонну вантажу, що прибуває в країну або відправляється з неї.
Ставка державного повітряного податку для кожного пасажира на внутрішніх рейсах становить 0,5 долара США, а на міжнародних рейсах – 2 долари США. Кожна тонна вантажу, яку вивезуть з країни обійдеться в 2,50 долара США. Якщо транспорт міжнародний – 10 доларів.
Варто уточнити, що держмито не стягуватиметься в тому випадку, якщо перевозиться високопосадовець чи делегація країни. Також податком не обкладається вильоти з гуманітарною допомогою, і ті, які пов’язані зі стихійними лихами.
Сплата мита скасовується при перевезенні дітей в віці до двох років, під час перевезення транзитних пасажирів, пасажирів з сервісними квитками, і в разі, якщо один нерегулярний рейс перевозить не більше 10 пасажирів.
Нагадаємо, що українські аеропорти не дорахувалися більше мільйона пасажирів через карантин
Державіаслужба повідомила, що в першій половині 2020 року українські аеропорти втратили 1,3 мільйона пасажирів через карантин. Тільки пасажиропотік знизився на 67 відсотків в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Також ми писали про те, що за різними оцінками, збитки авіакомпаній від наслідків коронавірусу в першому кварталі склали 10-15 мільярдів гривень.
Джерело: fbc.net.ua
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram