Унікальні місця планети, які можуть зникнути (Фото)

 

 

 

 

Планета вражає своїми мальовничими краєвидами. Але інколи дивовижні пам’ятки – виявляються на межі зникнення. Серед несприятливих факторів фахівці називають глобальні зміни клімату та землетрусу. Тому туристи поспішають відвідати ці місця, доки це ще можливо.

 Велика Китайська стінаЩе в далекому III столітті до нашої ери на території Китайської імперії почали зводити цю оборонну споруду. Більше мільйона будівельників, громадяни імперії й полонені, голод і десятки людських жертв – все це призвело до створення одного з сучасних чудес світу. Але до наших часів дожила не вся стіна, а лише та ділянка, яку побудувала династія Мін.

Ось тільки фахівці стверджують, що незабаром і цієї частини не стане. Причина тому – часті випадки вандалізму й ерозія. Туристи та місцеві розтягують камені на сувеніри та будматеріали. А вітер повільно руйнує щільність кам’яних брил, скріплених рисовою кашею і вапном.


Велика Китайська стіна / travel.tochka.net

Мадагаскар

У давні часи Мадагаскар був частиною величезного материка і, формально, з’єднував Індію з Африкою. Але понад 100 мільйонів років тому все змінилося, і острів з пігмеями мікеа, які населяли його пішов “у вільне плавання”.

Тут мешкає велика кількість видів тварин, деякі з яких вимерли у всьому світі крім Мадагаскару. Але, разом з природою, на острові процвітає браконьєрство і масова вирубка лісів. Є думка, що до 2025 року ліси зникнуть з острова, а разом з ними й більша частина рідкісних тварин.


Острів Мадагаскар / tut-cikavo.com

Венеція

Перлина Італії поступово йде під воду. Щоправда, дуже повільно – приблизно на п’ять міліметрів на рік, але часом ця цифра стрімко зростає. Причина – старі опори, на яких були зведені майже всі стародавні будівлі в центрі міста. І звісно, величезний туристичний потік – десятки мільйонів гостей відвідують Венецію щороку і, як би дивно це не звучало, буквально тиснуть на місто, яке і без того осідає.

Звісно, уряд Італії стурбований долею міста, і тому влада постійно обговорює нові заходи щодо його захисту аж до встановлення плати за в’їзд.


Венеція / UnSplash

Цікаво: Небезпечні мальовничі краєвиди: найсмертоносніші вершини планети

Великий Бар’єрний риф

Цей риф є найбільшим рифом з коралів у світі. Тут налічується майже 3 000 рифів і майже 1 000 островів. Вся ця зона охороняється всесвітньою організацією ЮНЕСКО і визнана морським парком, частиною “Всесвітньої спадщини”. Але поступово ця територія руйнується.

Підвищення температури зовнішнього середовища і води згубно впливає на тутешню флору і фауну. Корали обпікаються на сонці й гинуть, а, як наслідок, гине велика частина риб та інших морських мешканців.


Великий Бар’єрний риф / zik.ua

Піраміди Гізи й Сфінкс

Ці стародавні споруди стали одним з головних символів Єгипту, але час не йде у їхню користь. Піраміди страждають від ерозії, яка пов’язана з кліматом, людським фактором (натовпи туристів і безперервна забудова Каїра), і найсильніші вітри. Поїздки на верблюдах тут тепер офіційно заборонені, не можна забиратися і на самі піраміди – це загрожує депортацією, забороною на в’їзд до Єгипту, а то і тюремним терміном.

Занепадає і Сфінкс, причому особливо дісталося його обличчю – воно поцятковане вибоїнами, до того ж гігантську статую неодноразово заносило піском.


Обличчя Сфінкса / UnSplash

Встигніть відвідати ці куточки планети!

Джерело: travel.24tv.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь