Як проголосувати тим, хто не може прийти на вибори: що потрібно знати

 

 

 

 

В Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової роз’яснили порядок щодо забезпечення голосування виборців 25 жовтня за місцем перебування.

Про це повідомляється в Telegram-каналі Офісу омбудсмена.
«25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. О 20:00 23 жовтня спливає строк для подання до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем перебування», – наголошують у омбудсмена.
Як зазначається, ДВК надає можливість голосувати за місцем перебування виборцю, який внесений до списку виборців на виборчій дільниці, але внаслідок порушення здоров’я (у зв’язку з інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком) не здатний пересуватися самостійно.
Отже, виборець, який тимчасово не здатний пересуватися самостійно, поштою або через інших осіб подає дільничній виборчій комісії не пізніше 20:00 години останньої п’ятниці перед днем голосування: власноруч написану заяву з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування з зазначенням місця перебування виборця; довідку медичної установи про стан здоров’я.
Також вказується, що на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я, голосування за місцем перебування виборця проводиться на підставі власноруч написаної заяви виборця з проханням забезпечити йому голосування за місцем його перебування у зв’язку з необхідністю дотримання постільного режиму.
Якщо ж громадянин перебуває на самоізоляції, то йому рекомендується здійснювати голосування за місцем перебування. У такому разі також слід не пізніше 20:00 23 жовтня подати до ДВК заяву (у довільній формі) з доданою довідкою медичної установи про стан здоров’я. Для громадян, які перебувають на самоізоляції через те, що позитивний тест на COVID-19 отримав член родини, алгоритм той самий.
Джерело: svoboda.fm

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.