Житель Ніжинщини отримав штраф 45 тисяч за незаконну риболовлю

 

 

 

 

Минулого тижня Борзнянський районний суд виніс вирок про визнання винним у скоєнні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України жителя м. Борзна. Вироком суду порушнику призначено покарання у виді штрафу у розмірі 20 400 грн.

Також суд ухвалив стягнути з порушника на користь держави 3 089 грн в рахунок відшкодування процесуальних витрат, пов’язаних з проведенням судової експертизи.

До засідання суду порушник у добровільному порядку сплатив 21 953 грн за нанесені збитки рибному господарству. Крім того, за рішенням суду у порушника конфісковані на користь держави заборонені знаряддя лову, незаконно добуті водні біоресурси та човен з веслами.

Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем 17 травня 2021 року на р. Борзенка, поблизу м. Борзна Борзнянської громади Ніжинського району.

Місцевий житель, у період нерестової заборони, за допомогою заборонених знарядь лову – 8 од. сіток поріжних незаконно добув 21 кг риби: карась золотий (червонокнижний) – 64 екз., карась сріблястий – 28 екз. та лин – 3 екз.

Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову – вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел та вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.

За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. На сьогодні дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 17 000 до 51 000 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за кримінальне правопорушення, передбачене цією статтею караються штрафом від 51 000 до 85 000 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

В Управлінні Держрибагентства у Чернігівській області цілодобово функціонує телефонна «гаряча лінія»: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби чи сіток – прохання невідкладно повідомляти за вказаними номерами телефонів.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Фото ілюстроване

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь