Ніжинські водії отримуватимуть автомобільні права за новими правилами?

 

 

 

 

Міністерство внутрішніх справ оприлюднило на своєму сайті масштабний законопроект, який повинен встановити в нашій країні максимально наближені до європейських правила видачі автомобільних прав.

Що пропонують? Перш за все, МВС має намір істотно розширити перелік категорій водійських прав. Торкнуться зміни головним чином мототехніки.

Зараз в країні діють дві категорії: А1 (мопеди) та А (мотоцикли). Їм на зміну прийдуть відразу 4: АМ – мопеди з двигуном до 50 куб. см або 4 кВт (для електробайків). А1 – мотоцикли з мотором до 125 куб. см або 11 кВт. А2 – мототехніка із співвідношенням маса/потужність не більше 0,2 кВт/кг. А – більш потужні мотоцикли.

Що зміниться? Потрібно зазначити, на перші дві категорії, як і зараз, права можна буде отримати починаючи з 16 років. А2 видадуть тільки 18-річним. А за кермо повноцінного мотоцикла допустять тільки людей старше 20-років. І лише за умови, що у претендента є 2-річний стаж керування технікою категорії А2.

Зміниться і вік видачі прав для водіїв автобусів і тягачів – їм документ видадуть тільки після 24 років. При цьому законопроект закріплює тестовий 2-річний період для всіх новачків.

Перше посвідчення стануть видавати терміном не більше ніж на 2 роки і обмеженням швидкості 70 км / ч. Якщо водій зуміє за 2 роки зробити не більше двох правопорушень, йому видадуть повноцінні права.

Змінюється і термін дії виданих посвідчень. Якщо зараз документ видають на 30 років, то законопроект передбачає, що водієві доведеться підтверджувати свої навички кожні 15 років. А для водіїв автобусів і вантажівок і того частіше – кожні 5 років. При цьому документ вказує, що всі видані раніше права будуть діяти аж до терміну їх придатності.

Ще одна важлива зміна – порядок видачі посвідчень в залежності від типу коробки передач автомобіля. Якщо людина буде здавати практичний іспит на «ручний» коробці, його не обмежаться в праві керувати і машиною з автоматом. В іншому випадку в правах поставлять позначку «автомат» – з таким посвідченням сідати за кермо машини з «ручкою» буде заборонено.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь