Квіткові злодії активізувались у Ніжині

 

 

 

 

Сквери, сади, двори будинків і… навіть самі будинки – все у квітах, охайне та доглянуте. Звичайно, це опис не краєвидів Ніжина, так поки що тільки в Європі. А що маємо ми? Створити ж вдома таку красу, милуватись різнобарв’ям квітів та вдихати їхній пряний аромат, на жаль, прагне не кожен ніжинець.
Вуличні клумби перетворюють на смітники, ламають, перевертають, б’ють вазони, а квітники взагалі розграбовують. І так з року в рік.
Зазвичай, крадії поводять себе зухвало та нахабно. Беруть з собою лопату, мішок та транспортний засіб. На людей не реагують і не соромляться, а перехожі зовсім не поспішають стати на заваді вчинення актів вандалізму та крадіжок.
Люди навіть не замислюються, що знищують не лише людську працю та завдають матеріальної шкоди майну міста, а головне – позбавляють Ніжин квітучої краси! Такі дії тягнуть за собою накладання штрафів, а в особливих випадках можна потрапити й за ґрати. Наприклад, за викопаний кущик можна заплатити від 850 грн штрафу до 3-х років тюрми.
Крадіжка квітів з клумб стала звичайним явищем для Ніжина. Але в цьому році: крадіжка квітів стала прямо-таки масовим явищем. З настанням весни 20 березня працівниками КП «ВУКГ» з цеху зеленого будівництва на чолі з керівником Яною Гавор зробили великий крок для покращання стану озеленення міста, а головне – прикрасили квітники на центральній вулиць ім. М. Гоголя неперевершеними, чудовими, духмяними квітами – трояндами.
Загалом було висаджено 48 кущів, по 12 саджанців на одному квітнику. Троянди повинні буди прикрашати майданчик біля пам’ятника Героям Небесної сотні та на двох клумбах біля скверу ім. Ю. Лисянського.
Квітникарі старанно попрацювали, вклали чимало сил в таку прекрасну справу, а головне – вклали свою душу в кожен кущик, але… зловмисники керуються зовсім іншими цінностями.
У результаті злочину з газонів на одній з центральних вулиць Ніжина було вкрадено 21 кущ королеви квітів! Зловмисник (и) викрадали саджанці квітів поступово, по декілька кущів за один «наліт» на квітник. Чи ці троянди знадобились варварам для продажу, чи виникло бажання прикрасити своє домоволодіння квітами, що належать всім, – мета та мотиви невідомі, але скоєно шокуючий злочин проти всього Ніжина та його мешканців.
Нанесено збитків на декілька тисяч гривень. Крім того, нещодавно у сквері ім. Ю. Лисянського було поцуплено одну з молодих туй, ряд яких був висаджений для краси скверу.
Як показала практика минулих років, зловмисники крадуть не тільки троянди, а й різні квіти і невеликі рослини. Докори сумління навряд чи мучать злодіїв потім, але останній випадок став верхом нахабства та вседозволеності.
Комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» глибоко стурбоване скоєним та закликає правоохоронні органи знайти цих «любителів краси» та притягти їх до відповідальності.
Шановні ніжинці та гості міста! Якщо ви бачите, що чиняться злочини подібного характеру, обов’язково повідомляйте правоохоронні органи міста. Тільки спільними зусиллями, разом ми зможемо протидіяти знищенню краси в нашому рідному Ніжині!

За інформацією від КП “ВУКГ”

Ніжинська міська газета “Вісті”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь