Сьогодні ніжинці вперше відзначають День пам’яті загиблих захисників України. У кінотеатрі покажуть прем’єру “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас”

 

 

 

 

Сьогодні 29 серпня, українці вперше офіційно відзначають День пам’яті загиблих захисників України.

Нагадаємо, 24 серпня, під час виступу на урочистому заході з нагоди 28-ї річниці Незалежності України Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про встановлення 29 серпня Дня пам’яті захисників України.

Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Сьогодні о 12-00 годині біля пам’ятного знаку «Герої не вмирають», відбудеться мітинг-реквієм до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України

Саме сьогодні в український прокат виходить фільм “Іловайськ 2014: Батальйон “Донбас”. Картина заснована на реальних подіях пекельного серпня 2014 року, коли сотні наших бійців були розстріляні російськими військовими.

В основу його сюжету увійшли реальні історії українців, які пройшли Иловайский котел. У драмі також розповідається і про загиблих героїв – “Шульца”, “Скіфа”, “Франко”, “Літака”, “Карате”, й інших бійців, позивні яких змінені.

Розклад показу фільму в ніжинському кінотеатрі “Космос”

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь