Японськими вченими було доведено, що порада “не їсти за 2 години до сну” є марною

 

 

 

 

Дієтологи зазвичай рекомендують 2-годинний інтервал між останнім прийомом їжі та сном, щоб стабілізувати рівень цукру в крові після їжі. Вважається, що це покращує метаболізм, знижує ризик збільшення ваги та діабету 2-го типу, інформує Ukr.Media.

Японські вчені вирішили перевірити вплив часу між обідом і сном на глікований гемоглобін, біохімічний показник, який відображає середній рівень глюкози протягом тривалого періоду (в даному випадку 2 — 3 місяці).

Для цього дослідники проаналізували дані, отримані в ході обстеження більше півтори тисячі здорових японців (чоловіків і жінок) у віці від 40 до 74 років. Відомості, зібрані за 3 роки (2012 — 2014 роки), включали дієту, характер сну, спосіб життя, фізичну активність, а також наявність шкідливих звичок (в основному куріння). Крім того, учасники регулярно здавали кров для тестування.

Більшість з них дотримувалися рекомендацій фахівців і не їли принаймні за 2 години до сну. Але 16 % чоловіків і 8 % жінок робили навпаки: часто вечеряли перед сном.

Аналіз зібраної інформації показав, що хоча середній глікований гемоглобін збільшився за 3-річний період (з 5,2 до 5,58 %), тривалість інтервалу між прийомами їжі та сном не відіграє суттєвої ролі в цьому процесі.

Дослідники прийшли до висновку, що такі фактори як регулярне харчування, фізична активність, нормальний сон і індекс маси тіла, відмова від алкоголю і куріння значно важливіші для здорового обміну речовин.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь