Використайте карантин із користю: понад три десятки онлайн-інструментів

 

 

 

 

Вчитель Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize Ukraine і гуру зі створення цифрового освітнього контенту Юрій Гайдученко дбайливо зібрав та описав понад три десятки онлайн-інструментів, за допомогою яких вчителі можуть створювати презентації з відео, аудіо, анімацією, та інших суперкорисних ресурсів для візуалізації інформації. Використайте карантинний час із користю, апробуйте нові сервіси і завітайте після карантину на тренінги пана Юрія в Освіторія Хабі, щоб прокачати цифрові навички.

Корисні сервіси для створення презентацій та візуалізації інформації

Презентації

Google Presentations

Сервіс, схожий на Power Point за набором інструментів, але при цьому дає змогу створювати та редагувати презентації в онлайн цілою командою.

Англомовна

Slideboom

Сервіс для публікації презентацій (також тут можна додавати аудіо до них) та пошуку цікавих презентацій інших користувачів. Є можливість обговорення знайдених презентацій, додавання їх в «обране». Сервіс можна також використовувати в проєктній діяльності з учнями  коли потрібно обговорити та оцінити створені ними презентації.

Російськомовна

Sway

Сервіс для створення презентацій в онлайн. Дає змогу легко зробити гарний дизайн: обрати колір та шрифт, додати зображення чи фото. У безкоштовній версії презентації не можна завантажити на комп’ютер (переглядати без інтернету), але можна показувати їх в онлайн та ділитися посиланнями з іншими.

Російськомовна

Haiku Deck

Сервіс для створення лаконічних презентацій. Головне тут  доносити інформацію максимально коротко, вказуючи лише ключові ідеї (сервіс встановлює ліміт щодо максимальної кількості слів у слайді). Для підсилення значення слів сервіс пропонує набір гарних зображень та шаблонів.

Англомовна / Російськомовна

Slides

Сервіс для створення інтерактивних онлайн-презентацій. Тут можна легко підібрати дизайн, додати фото, зображення, посилання на відео. Окрім традиційних презентацій сервіс дає змогу створювати мультимедійні проєкти/лонгріди (невеликі історії з малою кількістю лаконічного тексту та великою кількістю візуальних засобів).

Російськомовна

Prezi

Сервіс для створення інтерактивних мультимедійних презентацій з нелінійною структурою або лонгрідів. Дає змогу імпортувати відеоматеріали, графіки, фотографії та інші засоби для візуалізації презентації. Інтерактивний формат створюється за допомогою технології масштабування (приближення та віддалення зображення). Особливість Prezi полягає в тому, що на відміну від «класичної» презентації, де міняються слайди, тут переходи між зображеннями відбуваються зі збільшенням окремих частин одного слайда. Безкоштовний доступ до інструментів сервісу триває лише 14 днів з моменту реєстрації на сайті.

Англомовна / Російськомовна

Emaze

Сервіс зі створення динамічних онлайн-презентацій. Містить цікаві шаблони та переходи між слайдами (за технологією масштабування на зразок Prezi та багато інших). Користуватися сервісом безкоштовно можна лише 14 днів з моменту реєстрації.

Англомовна / Російськомовна

VisualBee

Сервіс, що дає змогу доповнити презентації, створені в Power Point, різними ефектами.

Англомовна

Projeqt

Сервіс для створення динамічних онлайн-презентацій. Наповнювати їх можна документами, зображеннями, фото, слайдами, посиланнями на YouTube-відео, аудіо, Google-карти, опитувальники та зображення (в Instagram, Flickr) з інтернету чи соціальних мереж. Користуватися сервісом можна безкоштовно.

Російськомовна

Showpad

Сервіс, що стверджує: ми зробимо ваші слова динамічнішими. На сайті представлено багато інструментів для візуалізації інформації в презентаціях. Безкоштовний доступ надається на 14 днів.

Англомовна

Piktochart

Сервіс для створення презентацій у форматі інфографіки. Дуже зручний для донесення інформації, насиченої багатьма фактами. Інструменти сайту дають змогу вигідно продемонструвати статистичні дані, опитування, графіки, цифри, карти, таблиці тощо.

Англомовна / Російськомовна

Презентації з відео, аудіо та анімацією

Sliderocket

Сервіс зі створення презентацій онлайн. Має багато різних інструментів та візуальних ефектів, можливість додати відео, фото та зображення для оформлення ваших слайдів. Безкоштовний доступ до сервісу надається лише на 30 днів з моменту реєстрації.

Англомовна

SlideDog

Сервіс, що пропонує створити не звичайну презентацію, а цілий плейліст із різних матеріалів  слайдів Power Point, сторінок PDF, фото та зображень, відео, посилань на цікаві сторінки в інтернеті тощо  обрати потрібний порядок відтворення та презентувати аудиторії. Демонструвати таку презентацію можна лише за наявності інтернету. Є безкоштовна версія та бонус  використання платних інструментів сайту протягом 15 хв.

Англомовна

Zentation

Сервіс, що зробить ваші презентації динамічнішими. Він дає змогу додавати відеоролики (з YouTube або власні, завантажені на YouTube), які демонструються одразу поруч зі слайдами презентації (створеної в Power Рoint). Можна використовувати його не лише для проєктної діяльності, а й для створення вебінарів.

Англомовна

Rawshorts

Онлайн-сервіс для створення анімованих презентацій. Містить багато шаблонів для анімацій, а також можливість додавати музику чи записувати власний голосовий супровід до зображень. Проте звичайні слайди з Power Point завантажити сюди не можна. Є можливість користуватися сервісом безкоштовно.

Англомовна

PowToon

Сервіс для створення невеликих відеопрезентацій. Дає змогу наповнювати відео слайдами, графіками, анімацією, текстами, фігурами та музикою. У безкоштовній версії можна створювати ролики до 45 сек.

Англомовна / Російськомовна

Emaze

Сервіс зі створення динамічних онлайн-презентацій. Містить цікаві шаблони та переходи між слайдами (за технологією масштабування на зразок Prezi та багато інших). Є можливість додавати музику чи голосовий супровід до слайдів. Користуватися сервісом безкоштовно можна лише 14 днів з моменту реєстрації.

Англомовна / Російськомовна

Wideo

Сервіс для створення невеликих презентацій у формі анімацій. На сайті представлені фони, картинки, фігурки та об’єкти на різну тематику. Можна також додати музику й текст, завантажити ваші зображення чи фото. У безкоштовній версії сервісу є обмеження щодо часу на кожну анімовану презентацію  до 30 сек.

Англомовна

Showbox

Сервіс, що дає змогу створити короткі відеопрезентації/лекції лише за допомогою комп’ютера. У таку презентацію можна додати картинки, фрагменти інших відео, запис власного виступу (до 15 сек.), аудіокоментарі до зображень.

Російськомовна

Knovio

Сервіс, що допоможе зробити ваші презентації, створені в Power Point, яскравішими  додавши в них аудіо- чи відеоряд. У безкоштовній версії можна створити 5 презентацій по 7 хв.

Англомовна / Російськомовна

VCASMO

Сервіс для створення презентацій, що поєднують у собі слайди разом із зображеннями, музикою, відео- чи аудіосупроводом. Доступ до сервісу в безкоштовному форматі надається на 1 місяць.

Англомовна / Україномовна

GoAnimate

Сервіс для створення презентацій у формі анімацій. Має дуже великий набір шаблонів-зображень, частину з яких можна навіть редагувати (змінювати нахил, забирати зайві для вас деталі). Безкоштовна версія надається в користування на 14 днів.

Англомовна / Російськомовна

Moovly

Сервіс для створення анімованих презентацій. Має широкий вибір шаблонів. Доступна безкоштовна версія з обмеженими можливостями  ролики з розширенням екрана 480 і тривалістю до 10 хв.

Англомовна / Російськомовна

Animaker

Сервіс для створення анімованих презентацій, інфографіків та відеоінфографіків. Є багато шаблонів, можна додавати зображення та аудіо. У безкоштовній версії є обмеження тривалості роликів  до 2 хв.

Англомовна

Protagon

Сервіс для створення анімованих відеороликів, написаних за власним сценарієм. Є безкоштовна версія з невеликим набором персонажів та сцен, додаткові персонажі за необхідності можна придбати. Можна використати цей інструмент не лише для проєктів, а й для проведення презентацій чи мінілекцій у новому цікавому форматі.

Англомовна

Інші інструменти для візуалізації інформації

Tacck

Сервіс для створення швидких публікацій. Має вигляд онлайн-сторінки, на яку ви можете завантажити фото, відео, текст, карту (місцезнаходження) та підібрати гарне оформлення. Також можна ділитися посиланням на цю сторінку з іншими. Підійде для створення коротких презентацій, оголошень, мінізвітів, есе, оформлення лекцій, виступів, подій тощо.

Англомовна / Російськомовна

Canva

Сервіс для створення постерів, ілюстрацій (до презентацій і не тільки), візиток, листівок, публікацій у соцмережах. Є можливість безкоштовного користування (безкоштовні інструменти позначені написом FREE).

Англомовна / Російськомовна

Сасоо

Інструмент для колективного створення діаграм та схем онлайн. Він дає змогу учасникам команди одночасно заповнювати поля спільної діаграми. Тут є спеціальний чат, в якому можна обговорювати роботу над схемами в реальному режимі.

Англомовна / Російськомовна

FreeMind

Безкоштовна програма для створення діаграм зв’язків (так званих карт пам’яті чи mind maps). Вона дає змогу візуалізувати великі обсяги інформації чи складні концепції  подавати їх у структурованій формі для кращого сприйняття. Також програму можна використовувати в організації проєкту чи заходу  для того, щоб візуалізувати етапи діяльності чи розподіл ролей та обов’язків у команді.

Англомовна / Російськомовна

Dipity

Сервіс для презентації історій, фактів чи явищ, які потрібно подати в певному хронологічному порядку. Це може бути чиясь біографія, історія виникнення явища/теорії/організації, зокрема, вашої школи/міста/країни, або безпосередньо вашої eTwinning-команди тощо.

Англомовна / Російськомовна

Screenshot.com.ua

Сервіс дає змогу «сфотографувати» екран/сторінку цілого сайту для подальшої демонстрації у ваших презентаціях. Просто вставляєте у відповідне поле посилання на сторінку обраного вами сайту та чекаєте кілька секунд  і скріншот екрану готовий.

Російськомовна

Mapbox

Сервіс для стилізації карт та візуалізації зібраної інформації щодо різних країн. Підійде для того, щоб зобразити певні статистичні/географічні дані з різних країн на карті.

Англомовна / Російськомовна

Desygner

Сервіс для створення постерів, сертифікатів, візиток, обкладинок для сайтів, блогів, подій тощо. У безкоштовному доступі  менше, ніж у платному, та все ж багато інструментів для оформлення ваших ідей.

Російськомовна

Totalgraffiti.com

Онлайн-сервіс для створення картинок у формі графіті. Допоможе цікаво оформити ваші презентації, проєктні роботи, постери тощо. Зберігати зображення потрібно за допомогою скріншотів. Використання  безкоштовне. Сайт нагадує стіну будинку та містить прості інструменти для малювання. Настільки прості, що вони не потребують інструкції для освоєння.

Calameo

Cервіс для створення інтерактивних публікацій (у формі журналів, брошур, каталогів, презентацій, звітів тощо). Інтерактивний документ створено так, щоб зберегти відчуття паперового документа: є можливість гортати сторінки, позначати цікаві моменти тощо. Є можливість безкоштовного користування.

Англомовна / Російськомовна

StoryJumper

Сервіс для створення онлайн-книг. Має зручний набір інструментів для дизайну (яким можуть користуватися й діти молодших класів) та можливість завантажувати власні зображення чи фото. Тут також можна знаходити цікаві книги, створені іншими користувачами.

Автор: 

Джерело: osvitoria.media

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь