Стало відомо, як у Ніжині проходитимуть святкові служби на Великдень

 

 

 

 

14 квітня відбулась традиційна зустріч міського голови Анатолія Лінника та представників релігійних громад Ніжина, повідомляє nizhynrada.

«Традиційно ми збираємось напередодні Великодня, щоб обговорити підготовку до світлого свята. Цей рік є особливим. І ситуація з пандемією, яка охопила весь світ, є складною. На мою  думку, зараз для нас усіх головним завданням є збереження життя та здоров’я наших громадян. Ми маємо вжити для цього всіх необхідних заходів», – наголосив міський голова Анатолій Лінник.
Священники релігійних конфесій міста повідомили, що вже визначились з безпечними варіантами проведення святкової служби на Великдень. Отці не будуть проводити освячення пасок із великим скупченням людей. Натомість, деякі храми пропонують долучитись до спільної молитви онлайн, або ж проводитимуть освячення великодніх кошиків для групи осіб не більше 2-3 людей.

Також священнослужителі збільшать Великодню службу в часі, яка триватиме більше доби (з ранку суботи й до ранку неділі). У такий спосіб настоятелі храмів і соборів міста планують розмежувати вірян у часі, щоб не допустити масового скупчення людей.

Начальник Ніжинського відділу поліції Володимир Бойко запевнив, що на святкуванні Вербної Неділі вдалось не допустити скупчення парафіян та були проведені богослужіння з дотриманням усіх вимог. Начальник відділу поліції зазначив, що правоохоронці не перешкоджатимуть проведенню служб на Великдень.

Але поліція слідкуватиме за дотриманням карантинних вимог і громадським порядком. У випадку виявлення порушення визначених карантинних норм та обмежень – притягуватимуть до відповідальності.

Представники підприємств, на яких випікатимуть пасхальну випічку, одноголосно відмовились від освячення пасок на їх виробничих територіях.
Також всім присутнім священнослужителям спеціаліст Ніжинського МРВ УДСНС Ярослав Мороз наголосив на важливості дотримання протипожежної безпеки в храмах і соборах міста на період проведення Великодніх богослужінь. Та наголосив, на яких саме пунктах має бути найбільш загострена увага.
«Святкування Великодня укріплює нас у вірі й підтверджує, що Бог із нами. А спільними, толерантними  та виваженими діями ми зможемо провести безпечне святкування», – наголосив Анатолій Лінник.

Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю, Лілія Ломакіна
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь