Радониця 2020: прикмети і традиції цього дня

 

 

 

 

Радоницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після Великодня.

У вівторок, 28 квітня 2020 року – Батьківський день, або Радониця, яка є «узаконеним» Днем поминання покійних. Радоницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після Великодня. Що таке свято Радониця Радониця – це день поминання покійних, який припадає на великодній період.

У цей день можна і треба помолитися за своїх померлих близьких у храмі, а також сходити на цвинтар і навести порядок на могилках. Великдень – свято Перемоги над смертю, утвердження вічного життя. А тому християни в цей день хочуть розділити Пасхальну Радість зі своїми померлими для земного, але живими для вічного життя рідними. І навіть сама назва цього свята – Радониця – підкреслює, що це не просто день печалі про тих, кого немає поруч, але і день радості.

Традиції свята: що роблять на Радоницю

На Радоницю, як і на Великдень прийнято фарбувати яйця і приносити їх на могили покійних разом з випічкою та іншими частуваннями. Там, на кладовищі, звершується поминальна трапеза, частину їжі віддають жебракам, щоб ті пом’янули померлих.

Родичі упорядковують могили своїх рідних. У церквах відбуваються заупокійні служби і всенічні літургії. Священиків запрошують і на кладовища. А моляться не тільки в храмах, але і вдома. Головне, щоб слова були щирими, йшли від серця, просять вибачення і говорять про важливе.

Що не можна робити на Радоницю

Не слід виконувати домашню роботу – прати, прибирати, шити. Не можна займатися городом і садом. Не можна пити алкоголь. Заборонено лаятися, кричати і обманювати. Поминальний обід повинен проходити вдома, а не на кладовищі, і бути скромним. На могили покійних можна залишити лампадку, покласти квіти, а ось наливати алкоголь і залишати їжу не слід.

Вагітним жінкам кладовище краще не відвідувати, ще туди не варто брати з собою дітей. Забороняється влаштовувати гулянки, розважатися.

Не забувайте про обмеження, введені владою у зв’язку з епідемією коронавірусу. В цьому році МОЗ, місцеві адміністрації, а також ПЦУ рекомендують перенести поминальні дні на більш пізню дату через карантин.

Джерело: unian.ua

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь