Платні дороги в Україні: хто, скільки і за що платитиме

 

 

 

 

Перші платні дороги в Україні можуть з’явитися за три-чотири роки

Про це повідомляє Depo.Закарпаття з посиланням на mind.ua.

Плата буде стягуватися не з усіх автомобілів, а лише з вантажівок вагою від 12 тон і більше. І не за проїзд усіма дорогами, а винятково шляхами, які перебувають у нормативному стані. Наразі таких доріг близько 12 000 км. Загалом в Україні приблизно 170 000 км доріг. Очікується, що вартість проїзду складатиме орієнтовно 3 грн за 1 км. Це значно менше, ніж підприємці витрачають на ремонт власного транспорту у зв’язку з поганою якістю доріг. Точну вартість збору буде встановлювати Кабінет міністрів.

Крім того, спочатку цей збір треба буде сплачувати тільки іноземним перевізникам, які здійснюють транзитні перевезення територією України. Коли ця вимога буде розповсюджуватися на українських перевізників – визначатиметься через років 5, коли основна мережа доріг буде повністю оновлена.

Наразі ще не вирішено, як буде стягуватися плата за користування дорогами. Розглядається декілька варіантів, які в майбутньому будуть аналізуватися на конкурсній основі. Проте очікується, що буде як стаціонарне обладнання гармонізоване з комплексами Weigh-in-motion (зважування-в-русі), так і мобільні патрулі із дистанційним зчитуванням пристроїв нарахування плати. За експертними підрахунками, повноцінний запуск нової ініціативи дозволить збільшити витрати держави на дороги майже на 9 млрд грн.

Нагадаємо, що голова “Укравтодор”у Олександр Кубраков розповів про платні дороги.

Нагадаємо також, що в Україні порушникам ПДР придумали нове покарання.

 

zak.depo.ua

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь