В Україні знімають фільм про геїв серед козаків Запорізької Січі

 

 

 

 

В рамках проекту Coming Out of Isolation в Києві знімають фільм «Головна Фортеця Січі» – сміливий музичний фільм про життя українських козаків. Кореспондент ЕХО Києва побував на зйомках картини і з’ясував, чого нам чекати від фільму, думки режисера про прийняття фільму суспільством і головного героя картини. Про знімальний процес, концепції фільм і виклик – читайте в статті ЕХО Києва.

Питання кордонів в сучасному світі стоїть особливо гостро. І поки уряди вирішують – чи відкривати двері громадянам інших країн, є в світі лише одна річ, де кордонів немає. І ім’я йому – мистецтво. Мистецтво без кордонів показує нам і український режисер Євген Коршунов у своєму фільмі «Головна Фортеця Січі», в якому розповів незвичайну історію про українських козаків.

Про що кіно

Короткометражний художній музичний фільм «Головна Фортеця Січі» знятий в рамках проекту Coming Out of Isolation, в якому п’ять художників і художниць розповідають про різні аспекти життя людей з ЛГБТ-спільноти. Хоча сьогодні шанувальники режисера і просто – цікавляться глядачі не можуть оцінити картину, однак усім ясно: фільм стане цікавою подією в світі української кіноіндустрії і, хто знає, – можливо, новим поворотом у ній.

Євген Коршунов

Сам фільм знімається в музичному жанрі гей-бурлеск і за яскравими костюмами, танцями і героями з минулого, розповідає нам про проблеми цілком сучасних. Однією з концепцій фільму стала історія 2013 року, коли в Запоріжжі козаки публічно зажадали від місцевого гей-співтовариства не використовувати слово «Січ», оскільки це ображає пам’ять про запорізьких предків. Але режисер фільму підкреслює – і серед козаків в українській історії були геї, і соромитися, а вже тим більше – замовчувати, цього не варто. І з тези «не треба соромитися» виходить важливе зауваження до фільму.

«Історичною і культурною спадщиною нашої країни можуть користуватися всі, хто асоціює себе з українською державою і культурою. Причому, незалежно від гендеру та орієнтації»- зазначає Коршунов.

Крім того, режисер відзначає і другу концепцію фільму – це вихід з ізоляції, у яку був занурений весь світ в зв’язку з коронавірусів. Не секрет, що вона змінила багато чого в житті людей, перш за все – загальмувала їх ритм життя і змусила подумати про свій шлях і виборі. Фільм «Головна Фортеця Січі» пробиває стіни ізоляції, змушуючи своїх героїв вийти за її рамки, прийняти себе і розкрити свої таланти і образи, не намагаючись більше «стати нормальними», якими їх хоче бачити суспільство.

Скандал або прорив

Коршунов, крім того, зазначає – фільм, незважаючи на цікаву трактування, не націлений на образу чиїхось почуттів чи історичної пам’яті. Тому режисер впевнений – будуть люди, які сприймуть картину зі схваленням і зрозуміють, про що кіно і не боїться можливих скандалів на ґрунті гомофобії або радикальних поглядів, оскільки зазначає: до всього цього він уже звик.

знімальний процес

«Я думаю, багато людей зрозуміють, про що цей фільм. Особливо ті, хто причетний до художнього товариства. Думаю, знайдеться і ряд людей, кому він не сподобається. Але я не бачу в цьому фільмі нічого, щоб ображало чиїсь почуття, чиюсь історичну пам’ять. Це просто м’який фільм про цих хлопців, про частину козацького співтовариства в минулому. Всі маю право, як на культурну спадщину, так і на інтерпретацію»- розповідає кореспонденту ЕХО Києва Євген Коршунов.

Крім того, режисер зазначає: ситуація в Україні з правами ЛГБТ не так вже складна і критична, як здається з боку. Українське суспільство за останні роки зробило величезний прогрес і вже досить толерантно ставиться до людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією. І це – прекрасно, вважає Коршунов, оскільки люди не повинні прагнути до якоїсь «нормалізації», а жити так, як вони відчувають і хочуть.

реквізит

«Звичайно, в Україні ще тяжіє суспільна мораль, але Україна робить великі кроки – люди досить толерантні. Навіть ті, хто далекий від ЛГБТ-теми, сприймають все більш дружелюбно. У мої шкільні роки в повітрі парила гомофобія, зараз вона теж є, є організації, які спеціально влаштовують конфлікти під виглядом «опору», але зараз градус неприйняття нижче»- зауважує Євген Коршунов.

Режисер також іронічно підкреслив, що тих, хто впевнений у своїй орієнтації, уподобання і не має таємних нерозкритих бажань і комплексів, подібне абсолютно не бентежить.

«Багато хто говорить – ось, вони будуть на вулицях показувати все це, для мене – дивно. Адже і гетеросексуальні пари не соромляться своїх почуттів прилюдно. Мене це не бентежить, хоча я гетеросексуальної орієнтації і думаю, що, якщо людина впевнена в своїй орієнтації, геї не повинні його бентежити. А ось якщо люди відчувають якісь коливання на цей рахунок, пригнічують свою сексуальну частину – ось вони якраз жадають конфлікту»- зауважив Коршунов.

Реакція на фільм очікується неоднозначною, але в цьому є і свій резон мистецтва – відбудеться або скандал, або прорив.

Локації і прем’єра фільму

Кореспондент «ЕХО Києва» побував і на одній зі знімальних локацій майбутнього фільму. Антураж майданчики – старі гаражі з уже проржавіла автомобілями, розбитий асфальт і в цілому, похмура обстановка навіть в сонячне літній ранок. На майданчику, як це завжди буває, панує легкий творчий безлад, який, однак, не заважає творити.

знімальна локація

Режисер фільму, коментуючи вибір майданчика для зйомок, зауважує – ця локація і сподобалася йому своєю похмурістю, сірої графичностью, оскільки тут буде зніматися фінальна сцена – застілля, розмови і дефіле. Ця локація – фортеця, з якої актори повинні вирватися і вихід їх буде виключно в такому вигляді, в якому вони захочуть.

Що стосується прем’єри, поки що дати виходу залишаються таємницею, оскільки багато планів кіновиробництва порушив карантин. Але режисер зазначає, що до вересня фільм точно буде готовий, а от чи будуть платформи і кінотеатри готові до цього – поки невідомо.

Головний герой: актор і дизайнер

Головним героєм фільму, і без сумніву – яскравою особистістю, є і квір-модельєр Михайло Коптєв. Яскрава зірка не тільки став основним сюжетним персонажем, а й створював костюми до фільму, і зізнався – це було непросто.

«Ці ганчірки, на які мені виділили бюджет, виглядають, як зіркові божественні костюми, ніби їх Марія Антуанетта зняла і забула випадково в кутку. Це буде в стилі Михайла Коптєва. Костюми будуть гомосексуальними, тобто – зовсім не те, чого очікують від фільму про козаків. Ніякої історичної достовірності дотримуватися не буде »- зауважив у розмові з нами Коптєв.

Актори накладають грим

Модельєр зазначає, що фільм є гротеском, тому і образи персонажів НЕ будуть нести в собі якусь історичну наближеність. Крім того, дизайнер зауважив – через карантин не вийшло перевірити на дотик перші тканини для костюмів, через що багато довелося закуповувати заново.

«Ми створювали більше 500 ескізів, 490 з них були закреслені, тому що, якщо людина з першого разу щось намалював, це потрібно бути або самовпевненим, або дурним. У мене щось з ранку малюється, потім ввечері воно міняється місцями: штани вже на голові, спідниця де-небудь ще. Я модельєр старої школи, мені потрібно помацати тканину, перш ніж вигадувати ескіз. Чіпаючи тканину, я вже знаю – посиплеться вона або порветься. У наш час все люди знали, що таке поєднання кольорів, який силует для чого підходить »- розповідає про складнощі роботи модельєр.

Образи головних героїв

Що ж, ідея фільму, як і його головні герої, сюжет і знімальна група, викликають непідробний інтерес навіть у тих, хто далекий від теми ЛГБТ-спільноти. Так як настільки насичене фарбами, соціальними підтекстами і музикою, кіно в Україні ми ще не бачили і тому сміливо можна припускати: прем’єра не пройде непоміченою, а фільм не ляже «на полицю». А ось що з цього випливає: нові ікони та образи або чергове неприйняття суспільством, покаже час.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь