Які небезпечні порушення здоров’я можуть розвиватися, якщо проводити за комп’ютером 4 години на день і більше

 

 

 

 

«Комп’ютерні» хвороби: симптоми і профілактика.

Скільки годин на добу ви проводите за комп’ютером або ноутбуком? Більше чотирьох? Змушені вас засмутити: швидше за все, у вас підвищений ризик деяких специфічних захворювань. Від тривалого сидіння в незручній позі, від постійної напруги очей страждають хребет, органи зору, вени та інші важливі органи нашого тіла. Розповідаємо, що можна зробити, щоб уникнути «комп’ютерних» хвороб, інформує Ukr.Media.

Остеохондроз

До 80% випадків болю в спині обумовлені остеохондрозом — захворюванням, при якому відбувається дистрофія тканин міжхребцевих дисків. З-за цього порушуються амортизуючі властивості, диски зменшуються в розмірах, втрачають пружність і не можуть виконувати свої функції так само ефективно, як раніше. Також через остеохондроз погіршується стан зв’язок і м’язів, що підтримують міжхребцеві диски, що також позначається на здоров’ї хребта.

Остеохондроз найчастіше проявляється болями в області спини, шиї, а також рук і плечей. Через порушення кровообігу, яке часто супроводжує остеохондроз, можуть з’являтися запаморочення, головні болі, шум у вухах, відчуття оніміння в пальцях, біль і печіння в грудях, почуття слабості і навіть порушення зору.

Профілактика остеохондрозу

Правильно обладнайте робоче місце

Крісло повинне бути зручне, але не занадто м’яке. Бажано надавати перевагу стільцю або кріслу не з прямою спинкою, а з тією, що повторює природний вигин хребта, тим самим підтримуючи його. Якщо ж у доступі тільки стільці або крісла з прямою спинкою, варто підкладати валик в районі попереку.

Комп’ютер або ноутбук розташовуйте таким чином, щоб центр монітора знаходився точно навпроти ваших очей — це захистить від викривлення і навантаження на шийний відділ хребта.

Робіть перерви в роботі

Щогодини завершуйте роботу і хоча б п’ять хвилин присвячуйте невеликій розминці: робіть нахили голови, потягуйтеся, вставши з-за столу, робіть нахили корпусу, присідання, інші вправи.

Синдром сухого ока

Поверхня нашого очного яблука покрита тонкою плівкою слізної рідини — природний захист від небезпечних мікробів, змащення і живлення для рогівки. Підтримується ця плівка в цілому стані завдяки морганію: в нормальному стані ми моргаємо приблизно 20 разів на хвилину. А ось під час читання, роботи за комп’ютером або перегляду відео частота моргання знижується приблизно вдвічі, з-за чого слізна плівка не відновлюється вчасно, частково пересихає і наші очі втрачають природний захист.

Прояв синдрому сухого ока — відчуття печіння, свербежу, подразнення та почервоніння очей, може з’являтися відчуття стороннього тіла в області очей.

Профілактика синдрому сухого ока

Більше пити

Підтримання балансу рідини необхідно навіть тим, хто взагалі не працює з комп’ютером, якщо ж ви проводите за монітором кілька годин на добу, вам обов’язково потрібно стежити за тим, скільки води ви п’єте.

Робити перерви в роботі

Бажано переривати роботу кожні двадцять хвилин, закривати очі хоча б на хвилину, сильно стискаючи повіки.

Часто моргати

Кілька разів на день робіть перерви і влаштовуйте «сеанси моргання»: протягом хвилини моргайте як можна частіше, щоб підсилити вироблення слізної рідини.

Тунельний синдром

Карпальний тунельний синдром або синдром зап’ястного каналу — стан, при якому серединний нерв, що проходить через карпальний канал, відчуває постійне здавлювання. Через цю ділянку проходять дев’ять сухожилок м’язів, які допомагають кистям рук нормально працювати. Синдром зап’ястного каналу був відомий і раніше, ним часто страждали музиканти, друкарки, водії і представники інших професій, робота яких була пов’язана з постійною напругою кистей рук.

Тунельний синдром частіше всього проявляється сверблячкою, болем і поколюванням в пальцях, кисть і зап’ястя можуть опухати, також може відчуватися оніміння вказівного або середнього пальців.

Профілактика тунельного синдрому

Правильна організація робочого місця

По-перше, стіл повинен бути достатньо великим, щоб ви могли класти на нього обидві руки. По‑друге, стілець, клавіатура і миша повинні відповідати вашим анатомічним особливостям.

Гімнастика

Кожну годину робіть перерви в роботі і виконуйте нескладні вправи (кожну — протягом однієї-двох хвилин): стискайте і розтискайте кулаки, обертайте кисті рук за і проти годинниковою стрілкою, витягайте руки прямо перед собою і активно ворушіть пальцями.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь