Сюжет ТСН про Ніжин: лікарня переповнена хворими на COVID-19

 

 

 

 

Місця померлих займають нові пацієнти: лікарня в Ніжині переповнена хворими на COVID-19

Наймолодшому пацієнту Ніжинської центральної міської лікарні лише 28 років. Найстаршій – 81 рік.

Україну тероризує британський штам коронавірусу. Про це сьогодні заявив міністр охорони здоров’я. За словами Максима Степанова, поширена нині в країні версія коронавірусу – більш заразна, призводить до ускладнень і вкладає в лікарняні ліжка молодих людей. Інфекційні відділення чи не по всій країні – переповнені. Складна ситуація в лікарні міста Ніжина, що у Чернігівській області. 

Про це 30 березня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На початку пандемії в Ніжині планували обійтися тільки інфекційним відділенням на 30 ліжок, але зараз лікарню довелося розширити в п’ять разів. Всі ці місця практично заповнені.

“У нас розгорнуто 140 ліжок із них 135 ліжок зайнято”, – розповідає медичний директор Ніжинської центральної міської лікарні Олена Шейко.

В лікарні говорять, що максимум, на який зможуть розширитися – це переобладнати під хворих на коронавірус ще одне відділення.

Розроблений механізм щодо збільшення ліжкового фонду, ми готові розгорнути на території 27 ліжок. Ми можемо розгорнути, зробити чисті зони і залучити персонал”, – розповів головний лікар Ніжинської центральної міської лікарні Олександр Костирко. 

У Ніжинській лікарні лікуються різні хворі. В однієї пацієнтки лікарні рівень кисню в крові трохи вищий за 60. І це при нормі хоча б 95.

“Це вона на кисні, а уявіть, що з нею буде, якщо його не буде. До нас звернулися не дуже вчасно, трохи дома посиділи”, – каже лікар-реаніматолог Катерина Іванченко.

У кожній з палат Ніжинської центральної міської лікарні своя історія. В одній із палат одного пацієнта вже виписали і ще двоє померли, але ці місця вже зайняті. В іншій палаті лежить родина – чоловік та дружина. Пацієнт лікарні Віктор хворіє вже третій тиждень. Разом з ним занедужали батьки, діти та дружина.

“Сьогодні тут 19 день і я вже налаштований виліковуватись”, – каже Віктор.

Більшість чоловіків, яких госпіталізували у Ніжинську лікарню, молоді та працюють. Олегу – 46 років, його щойно привезли. Володимиру – 54 роки, в масці на обличчі переконує, що вже чудово почувається. Роману – 28 років, він – наймолодший у відділенні.

Відео можна переглянути за посиланням

Ніна Степанівна – найстарша пацієнтка Ніжинської центральної міської лікарні, їй 81, але вона вже сміється і готується до виписки.

“Дуже помогла апаратура, що на кожному ліжку є в нас. І дихання вже хороше”, – розповіла Ніна Степанівна.

Її сусідка – теж Ніна каже, що руки посиніли від уколів, ще й нирки не працюють

Зараз ніхто із пацієнтів Ніжинської міської лікарні не хоче хворіти, бо на дворі весна і пора на город. 

Джерело: tsn.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь