У Ніжинській школі №10 навчатимуться за програмою Нової української школи

 

 

 

 

У чотирьох школах Чернігівщини вісім п’ятих класів розпочнуть навчання за принципами Нової української школи. Це – ті ж пілотні класи, які чотири роки тому стартували з програмою НУШ для початкової школи. Про це в коментарі Суспільному розповів Микола Конопацький, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації.

З його слів, з програмою НУШ навчатимуться по два п’ятих класи у: Ніжинській школі №10, прилуцькому ліцеї №7 та в ріпкінській школі. У Чернігові ці два класи були в початковій школі №25. Оскільки класів другої ланки там немає, цю естафету перейняла школа №31 – діти перейшли до п’ятого класу в цей заклад.

У кожному з цих класів навчатиметься по 25-30 дітей.

«Ці пілотні класи випробовують державні стандарти, йдуть попереду всіх за програмою НУШ. Вони були першими у початковій школі, так само будуть першими в п’ятих, шостих класах і так далі. Дев’ятий закінчать – і після дев’ятого буде стартувати старша школа, випробовувати будемо старшу школу».

Всі учителі, які будуть викладати в пілотних класах, пройшли навчання й отримали відповідне посвідчення, сказав Микола Конопацький. Кожен предмет – нова методика.

«Нова українська школа – це зовсім новий підхід до навчання дітей. Це нове освітнє середовище, нові підручники, нова методика викладання. Багато специфічних речей. Перше – це навчальне розвантаження, це – найголовніше. За старими стандартами є перевантаження предметами, є теми, які потрібні-не потрібні… Головна мета – навчити дітей компетентостям, які вони повинні мати у житті. Основне завдання НУШ – підготувати дитину до життя. І поєднання теорії з практикою обов’язково».

Нині вся початкова школа навчається за програмою Нової української школи. Це – 37 729 учнів, станом на 20 серпня.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь