На Ніжинщині іменини обернулися вбивством

 

 

 

 

Тридцятичотирирічний носівчанин Хижняк Василь у своєму житті мало чого добився. Жодного разу не був одруженим, на жодній роботі довго теж не затримувався, та ще і в чарку любив заглядати. Якось підстракуватий парубок забрів до такого ж, як і сам, Іванця Анатолія, у якого вже гостював Биковець Дмитро. Видно, чоловік шукав собі пригод, бо ж саме того дня відзначав день народження. Друзяки привітали іменинника, запропонувавши разом відзначити чергову річницю товариша по чарці. До «теплої» компанії приєдналися ще й Боковенко Володимир, Дударенко Іван, Дейкун Михайло та Іванець Микола. Іванець вже був, як то кажуть, «під мухою», тож розщедрився 200 гривнями на подарунок імениннику, котрі, власне, відразу ж і пішли на випивку.

Спочатку випивали мирно, та згодом, добряче захмелівши, Хижняк почав з’ясовувати стосунки з Дударенком, до речі, єдиним, хто в цій компанії опинився випадково. Запитавши у Івана, навіщо той, мовляв, розносить селом плітки з приводу того, з ким той випиває, несподівано для себе отримав категоричну відповідь:

— Таких, як ти, я взагалі б убивав…

Тоді й зчепилися. Хижняк кілька разів вдарив Івана, після чого той упав, і вже затим добивав лежачого ударами у голову та груди. Вирішальний удар був у сонячне сплетіння, і такий, що той віддав Богові душу.

Ось таким чином – важким кулаком та смертю – п’яничка віддячив значно старшому за нього чоловіку, з яким, до речі, був у відносно хороших стосунках, адже той частенько його підгодовував та напував. Потім, звісно ж, виправдовувався, мовляв, не хотів, не розрахував, не думав, що так вийде. Та по факту все одно виходить вбивство.

Відповідно до висновку судово-медичної експертизи смерть потерпілого настала внаслідок гострої крововтрати, пов’язаної з закритою внутрішньочерепною травмою з численними тяжкими патологіями. У разі надання своєчасної медичної допомоги чоловік би вижив. А так.

До речі, пиятику з побиттям та передсмертні конвульсії Дударенка у дворі, куди він виповз із будинку, бачили сусіди-дачники, однак, на жаль, не відреагували. Можливо, подібні п’яні оргії там відбувалися вже не вперше, отож люди й вирішили не викликати ні поліції, ні затим швидкої допомоги…

Носівський суд ухвалив визнати Хижняка винним за ч.2.ст.121 КК України та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк сім років. Якщо відсидить визначений йому термін, додому повернеться вже у сорок один рік. Натомість у могилу відправив майже на тридцять років старшого за себе. Що ж поєднувало цих різних навіть за віком чоловіків, здогадатися неважко — горілка.

…Каліцтва, смерті, злочини, невиліковні хвороби — ось далеко не повний перелік наслідків, до яких призводить пиятика, котра, на жаль вже стала досить поширеним явищем у соціумі.

Завдяки процвітаючому самогоноварінню, «бадяжництву» до відповідних градусів сумнівної якості спирту – цей «бізнес» вже давно процвітає у місті та селах, де чи не на кожній вулиці, на кожному кутку успішно «працюють» відповідні «точки». Вони приносять шалені прибутки продавцям і страшенне горе, сльози й біду тим сім’ям, у яких стають алкоголіками. Ну не було б поруч з оселею, де сталася ця страшна трагедія, такої точки, дивись, один з учасників того побоїща не збігав би та не приніс хмільного пійла, від якого компаньйони з іменинником, по суті, перетворилися на диких звірів. Може, і врятувалися б, один від тюрми, а інший – від могили.

Джерело: gorod.cn.ua, газета “Носівські вісті” №41 (9743) від 14 жовтня 2021, Микола Кохан

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь