росіянка їде на Ніжинщину шукати тіло сина

 

 

 

 

росіянка Лариса хоче приїхати на Чернігівщину. Начебто їй повідомили, що у бою під селом Нова Басань (Ніжинський район) закопане тіло її сина.

Про це повідомляє видання «Север Реалии» із посиланням на жінок, підписанток листа до володимира путіна з вимогою відшукати своїх синів, чоловіків та батьків. Усього підписали листа близько 100 родин російських військовослужбовців, чиї близькі взяли участь у повномасштабному вторгненні на територію України.

Попри це – чимало росіянок побоюються наслідків за цей свій крок та приховують своє обличчя і справжнє ім‘я.

Лариса (ім’я змінено) приїхала до москви із самари, вона майже весь час плаче. Тремтячим голосом пояснює, що їй уже погрожували: “Дзвонили з ФСБ і казали: мовчіть!” Її єдиному синові в липні мав виповнитися 21 рік. Влітку минулого року він підписав контракт, хоча сама Лариса була проти. У Лариси є пачка відписок із різних відомств, де в одних говориться, що її син живий і воює, а в інших пишуть, що зник безвісти.

“Я казала йому, що не треба (укладати контракт – авт.). Він: мамо, я буду поряд із будинком. Він їздив своєю машиною: вранці їхав – увечері приїжджав. Вони зібралися на навчання нібито до білорусі. Потім вийшло, що їх завели з цієї операції. Він нічого не казав. Він казав, що телефони забирають, зв’язку два тижні не буде. Він рядовий, він хлопчик. Не доносили до них цієї інформації, я не знаю, як там. Довгий час він не виходив на зв’язок, ми їздили до частини у Самарі. Ми жили, молилися… У Міністерстві оборони він зник безвісти. Ми пишемо, звертаємось. У нас ціла папка відписок, у мене є повідомлення, що мій син загинув. А мені надсилають відписку, що він у зв’язку із спеціальною військовою операцією виконує свій обов’язок – воює”, – розповідає Лариса.

Інша жінка, матір військового строковика (її син зник під Харковом) Ірина Чистякова доповнює:

“Зі мною приїхала сім’я, яка шукає сина Івана. У Новій Басані поховано 16 людей, можливо, він серед них”.

Ірина Чистякова каже, що російські батьки збираються їхати до Україну, щоб самим ексгумувати тіла. Щоправда, жодних домовленостей не мають і невідомо, чи отримають на це дозвіл.

“Ми ще з нею (з українською стороною – авт.) не домовилися, але налаштовуємось на те, що нам потрібно буде знайти виходи на українську сторону, щоб ми самі змогли забрати наших загиблих хлопців”, – каже росіянка Чистякова.

Лариса стверджує, що з матерями військовослужбовців зв’язалася людина, яка представилася “Воїном ЗСУ” (скриншоти листування є в розпорядженні редакції – авт.). “Воїн ЗСУ” написав, що взвод сина Лариси загинув та похований у селі Нова Басань Чернігівської області.

“Він сказав, що вони (тіла загиблих військовослужбовців) там і коли все закінчиться, вони дадуть їх нам викопати. Ми пишемо скрізь, але нам нічого не кажуть. Просто це сталося у березні місяці, а зараз липень. І що нам привезуть? Якщо привезуть загалом. Хлопчик… Він нічого не вмів. Він навчався у коледжі з юридичної спеціальності. Тато завжди казав, що чоловік має служити. Син вибрав цей контракт. Я не змогла його відмовити. Я просто хочу повернути сина. Більше нічого не хочу. Повернути”, – і Лариса знову зривається на плач, цитує жінку видання.

У зверненні до путіна, переданому матерями та дружинами до приймальні адміністрації президента в Москві, вони вимагають не тільки знайти місцезнаходження їхніх дітей, а й зустрічі з міністром оборони сергієм  шойгу, на якій були б представники дружин/мам усіх регіонів рі, а також щоб путін призначив свого представника, який перед рідними зниклих безвісти військових звітував би про виконану роботу. Також росіянки просять повернути всіх полонених додому та ініціювати тести ДНК, якщо є інформація, де похований боєць.

При цьому у листі до путіна НЕМАЄ вимоги припинити війну в Україні.

Фото ілюстрове

svoboda.fm

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь