Професор Ніжинського університету все життя займався історією, а тепер потрапив до неї сам

 

 

 

 

Сергій Леп’явко  відомий український історик, вчений, доктор історичних наук, професор. На початок повномасштабного вторгнення росії в Україну він перебував у Львові, за кілька днів повернувся до Чернігова та подався до лав ЗСУ, аби захищати рідне місто та країну.

Хто повідомляє: Оперативне командування “Північ”

“Професор” змінив університет на ЗСУ

Сергій Анатолійович Леп’явко народився на Львівщині, але все життя Захисника пов’язано з Чернігівщиною. Тут він навчався в школі, а потім навчав юнаків та дівчат історії у вищих навчальних закладах області.

Сергій Леп’явко – автор понад 200 наукових праць, у тому числі 12 монографій, серед яких видання “Чернігів. Історія міста” та “Козацькі війни кінця XVI ст. в Україні”. Сфера наукових інтересів науковця включала історію українського козацтва, військову історію, історію Чернігова, тому стояти осторонь військових подій, які розгорталися навколо Чернігова, чоловік не зміг.

На початок повномасштабного вторгнення росії в Україну Сергій Анатолійович був у Львові, тож одразу поїхав на малу батьківщину, щоб долучитися до лав Захисників. Наразі професор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «Заслужений діяч науки і техніки України», доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська з відповідним позивним — “Професор”.

“Із перших днів війни Чернігів став одним з основних вузлів оборони України у цілому і Києва зокрема”, – розповідає про своє рішення йти в Збройні сили Захисник. – “Мені як чернігівцю було важливо стояти на вулицях свого міста і захищати його. Особисто я боявся, що доведеться воювати в руїнах Катерининської церкви чи Спаського собору. Але знав точно, що звідти я вже не піду. Це був би останній пункт мого життя”.

Ми живемо у великий час

Крім самого Захисника, в українському війську воюють і обидва його сини. Старший захищає країну з 2014 року, а молодший записався до війська через два дні після батька. Вийшло так, що батько й син захищали Чернігів в одному батальйоні окремого підрозділу оперативного командування “Північ”.

Три Захисника однієї родиниТри Захисника однієї родиниФото: Ярослав Лепявко

Щодо початку повномасштабної війни росії проти нашої держави Сергій Анатолійович мав сумніви, однак у нашій перемозі не сумнівається.

“Що буде війна зараз і за цих обставин, мав сумніви. Я говорив так: сумніваюся, що є підстави економічні, політичні чи якісь інші, але якщо робити поправку на хвору голову путіна, то може бути що завгодно. …Ми живемо у великий час. І я впевнений, що ми закінчимо цю війну перемогою”, — розповідає Сергій та ділиться своїми планами. — “У мене ще є декілька недописаних книжок. Тож маємо бути певні: повернемося до мирного життя, всі свої особисті та творчі плани здійснимо. А темна буря, яка зараз нависла над нами, розсіється, і все буде добре!”.

СЛАВА ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!

СЛАВА ЗАХИСНИКАМ ЧЕРНІГОВА!

Чернігів Сіті

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь