Цього дня, 21 травня, православна церква України відзначає день пам’яті Іоанна Богослова.
Сьогодні Преосвященний Владика Антоній Чернігівський і Ніжинський провів особливу, святкову літургію в древньому і прекрасному храмі Ніжина – Іоана Богослова.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-4373fd3b355315dd6b12912abaa0e061-V.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-165ce19615ac9c4c1b8ba1b5c8402e81-V.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-c2264951b0015e06962891d863075e8b-V.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-0149961a78aa97fb91a7614ed67b137e-V.jpg)
Пише Нежатин.
Як розповів нам настоятель храму, отець Олег, особливість цієї служби в тому, що саме сьогодні виповнилося 5 років, як храм перейшов до ПЦУ!
А чи знаєте ви, що сьогоднішнє свято вважають одним із найзагадковіших в православному календарі?..
21 травня Іоанн Богослов, у віці сто років, зібрав навколо себе своїх учнів, забрався у могилу і наказав засипати себе землею. Коли через декілька днів могилу розкопали, там нікого не було. Кожного року цього дня з могили виступає невелика цівка дивного праху, який зцілює хвороби.
Іоанн Богослов – це історична особистість. Датування хронік підтверджує, що він жив у кінці першого століття нашої ери.
Православні християни вірять, що молитва до Іоанна може врятувати від отруєння, адже коли його хотів отруїти римський імператор, на апостола отрута не подіяла і він залишився неушкодженим.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-63632eb0ff93e10308df8ef20e7a0b81-V.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-ba61149fdeeac72eb363b0cce8f405c7-V.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/IMG-4d778f82732f0a512b9c14afe23bd473-V.jpg)