Шлюб іноземця з громадянином України не дає йому автоматичного права на легальне проживання в Україні. Про це йдеться у ухвалених парламентом поправках до закону «Про імміграцію». Тепер для виявлення фіктивних шлюбів серед тих, хто подав заяву на імміграцію в Україну, будуть проводитись перевірки.
Відтепер шлюб із громадянином України не буде підставою для отримання дозволу на імміграцію, якщо:
- Один із подружжя отримав матеріальну компенсацію за укладення шлюбу.
- Подружжя не проживає спільно або не веде спільне домашнє господарство.
- Подружжя не зустрічалося чи спілкувалися до укладення шлюбу.
- Подружжя не розмовляє спільною мовою.
- Один із подружжя раніше був одружений з громадянином України або іммігрантом, і це не було підставою для надання дозволу на імміграцію.
- Подружжя не знає достатньо особистої інформації один про одного.
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться, що за результатами моніторингу міграційних процесів за 2018-2020 рр. СБУ встановила, що все частіше в Україну під виглядом подружжя чи наречених намагаються в’їхати громадяни Афганістану, Пакистану, Ірану, Іраку. Привід у всіх загальний: возз’єднання сім’ї після одруження з громадянкою України або іммігранткою-співвітчизницею, яка має право на постійне проживання в нашій країні.
Відмова від письмової згоди на перевірку вважатиметься підставою для відмови у дозволі на імміграцію. Усі перевірочні заходи має проводити Державна міграційна служба України.
Передбачається, що таким чином Україна боротиметься з нелегальною міграцією, особливо серед тих, кому дозвіл на імміграцію було скасовано або відмовлено раніше.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram