Водяна курочка – назва така ж мила, як і сама ця птаха. У водоймах Графському парку виростають їх цілі династії.
Пише Нежатин.
Роздивитися цих курочок не дуже просто, бо вони дуже обережні й спритні, а, побачивши людину чи тварину, мерщій біжать в очерет і маскуються там. Хіба що червоні дзьобики їх видають.
Птаха гніздиться на всій території України, крім Карпат. А мігрує скрізь, регулярно зимує в південних регіонах і на Закарпатській рівнині, взимку подекуди трапляється й на водоймах решти областей.
Взагалі ж водяних курочок можна зустріти майже на всіх континентах, крім Антарктиди, Арктики та Австралії. Там, де клімат м’який і теплий, вони живуть осіло, а там, де водойми взимку замерзають, гніздуються, але на зиму відлітають у теплі краї.
У місцевості, де птахів менше тривожать, вони звикли до присутності людини, яка не втручається в їхнє життя, і навіть роблять гнізда на видноті, особливо не ховаючись. Зате й там їм добряче дістається від сорок, ворон, очеретяних лунів, які нахабно розоряють гнізда беззахисних перед ними курочок.
Новонароджені пташенята виглядають як пухові кульки, а вже до кінця літа зовні майже не відрізняються від батьків, але повної самостійності набувають лише у два з половиною — три місяці. Їхня матуся-квочка до цього часу вже встигає зробити ще одну кладку, і дорослі діти її мало цікавлять, ними опікується лише тато.
У статті використано матеріали m.day.kyiv.ua
Фото Оксани РАЛДУГІНОЇ
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
😍🔥