У Носівці (колишній райцентр) ходять чутки, буцімто міському голові – 55-річному Володимирові Ігнатченку – вручили повістку до військкомату, а потім… сказали, що то помилково, вибачилися і забрали назад. Ми зателефонували мерові і поцікавилися, чи це дійсно так.
— Мені ніхто нічого не вручав Не знаю, хто вам таке повідомив. Я зараз на робочому місці. Якшо дадуть повістку: то будемо йти, але на сьогодні ніякої повістки немає, — відповів Володимир Миколайович.
За чинним законодавством, призивати мерів українських міст не заборонено. І навіть є прецедент вручення їм повісток. Так, у січні цього року на виконкомі Броварської міськради «листи щастя» отримали всі присутні чоловіки призовного віку. У тому числі й очільник міста — 46-річний Ігор Сапожко.
Надвечір того ж дня він відзвітував у соцмережах про свій візит до місцевого Територіального центру комплектування та соціальної підтримки: «Повідомляю, щодо військкомату я прибув уже сьогодні та повторно пройшов звірку облікових даних. Наказ наших військових виконав».
І хоча в теорії мобілізовувати мерів можна, однак на практиці є суттєва заковика. Стаття 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» дозволяє органам державної влади і місцевого самоврядування бронювати своїх критично важливих працівників. Очільники міст, як ви розумієте, в пріоритеті. Тож фактично всі поголовно заброньовані.
В одному з недавніх інтерв’ю про це заявив відомий столичний адвокат Станіслав Польовий:
– Структурні підрозділи органів місцевого самоврядування зазвичай вчасно подають списки на бронювання. Більшість із них уже давно подали ці списки. І можна стверджувати, що були заброньовані всі міські голови, оскільки орган місцевого самоврядування здійснювати свої повноваження без керівника не може. Адже, якщо міського голову мобілізують, він переходить на військову службу і вже не може здійснювати свої повноваження.
А ось народні депутати України згідно з вище згаданою статтею Закону взагалі не підлягають призову на військову службу за мобілізацією Принаймні поки що. Бо днями один із народних обранців зареєстрував законопроєкт, за яким вищезгадану “пільгу” нардепів пропонується прибрати.
Одні називають документ суто популістським, інші — соціально справедливим і необхідним у нинішніх реаліях. Що ж, побачимо, як за нього проголосує Рада.
Джерело: газета “Гарт” від 07.09.2023, Юрій Нікітін
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram