Вісім отруєнь людей ботулотоксином, інакше кажучи – захворювань на ботулізм – сталося на Чернігівщині в цьому році. В одному випадку людина померла. З цих епізодів більшість трапилися в Чернігові.
ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: У 8 людей на Ніжинщині виявили лептоспіроз
Медики зараз проводять інформування населення для профілактики ботулізму. Важливо вести роз’яснення саме зараз, щоб не допустити отруєнь на новорічних застіллях.
Крім того, що ботулізм смертельно небезпечний, – його лікування ще й дуже дороге.
Антитоксин в Україні не виробляється, його завозять як гуманітарну допомогу з Канади.
Головне джерело токсину, яким труяться люди – це неправильно оброблена в’ялена риба, так звана таранька (92 % випадків).
Як розповіла на зустрічі для журналістів завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Іванна Олексієнко, у 2-й лікарні було 5 пацієнтів, що захворіли на ботулізм. З цих 5-ти хворих були такі, яких доводилось приєднувати до апарату штучної вентиляції легень.
Медики зараз проводять інформування населення для профілактики ботулізму. Це важливо, аби не допустити отруєнь на новорічних застіллях.
Крім того, що ботулізм смертельно небезпечний його лікування ще й дуже дороге. Антитоксин в Україні не виробляється, його завозять, як гуманітарну допомогу із Канади.
Як повідомив генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний, лікування від ботулізму вартує в середньому від 100 до 140 тисяч гривень.
Головне джерело токсину, яким труяться люди, це неправильно оброблена в’ялена риба, так звана таранька.
Начальник головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен наголосив на тому, аби споживачі купували рибу і рибні продукти у офіційних операторів ринку, тобто вироблену підприємствами, які мають відповідне обладнання і на яких дотримуються відповідні законодавчі норми.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram