Як на Чернігівщині рятували двох лебедів із замерзлого озера

Двох лебедів, які мають дефекти крил та через це не відлетіли у вирій забрала команда із порятунку тварин Kyiv Animal Rescue Group із замерзлого озера в селі Голубівка Прилуцького району. Врятувати птахів волонтерів попросило подружжя Сидорів – Василь та Тетяна.

"Залишилися в надії, що люди не дадуть їм пропасти": як на Чернігівщині рятували двох лебедів із замерзлого озера

Лебеді, яких рятували. ФОТО: Суспільне Чернігів

Тетяна Сидор розповіла, що цієї весни на їх ставок вперше прилетіли лебеді. Птахи дали потомство із п’яти пташенят. Ще тоді вона помітила, що двоє із них мають фізичні вади.

“Одне було із дитинства із дефектом крила, а друге вже покалічилося майже в дорослому віці. І прийшла до нас зима. Ставочок став замерзати. Батьки не покинули своїх дітей. Були до вчорашнього дня з ними. Я ще прийшла батьки були, ходили по льоду. Вони поплакалися тут і полетіли. Ці лебеді, що залишилися голови вгору піднімали. Серце і душу мають усі. Вони залишилися в надії, що люди не дадуть їм пропасти і врятують їх”, — розповіла Тетяна.

"Вони залишилися в надії, що люди не дадуть їм пропасти": як на Чернігівщині рятували двох лебедів із замерзлого озера

Тетяна Сидор. ФОТО: Суспільне Чернігів

Жінка щодня слідкувала за птахами, підгодовувала та про всяк випадок підготувала приміщення для зимівлі.

До порятунку долучила місцеві телеграм-канали, волонтерів. Ті допомогли вийти на рятувальників із Києва. Це одна із лічених команд в Україні: є три у Києві та Харкові. Михайло Сторожук рятує лебедів більше 10 років — від 60 до 100 на рік. Це перша його операція на льоду в цьому році.

“Довелося ламати лід веслами і чекати доки він стане достатньо міцнішим, щоб засунути човна і на човні по льоду побіг за лебедем. Лебедів завжди заганяються в бік берега і потім група підтримки із берега їх ловить. Схоже, що у них дефект крил — це рахіт. Вони погано харчувалися, тому у них погані крила виросли. Але можуть бути і травми”, — розповів рятувальник Kyiv Animal Rescue Group.

"Вони залишилися в надії, що люди не дадуть їм пропасти": як на Чернігівщині рятували двох лебедів із замерзлого озера

Михайло Сторожук. ФОТО: Суспільне Чернігів

Допоміг рятувальникам ловити птахів Василь Сидор, він живе поруч.

“Підійшов до берега і дивлюся, він підходить до берега в осоку. В осоці трошки замешкався, а рятувальник один на воді, а один на березі, а лебедів два. Треба було третю людину. Сак був у них і я раз – накрив одного, другого. У клітці їм веселіше, ніж на льоду і на душі спокійніше”.

"Вони залишилися в надії, що люди не дадуть їм пропасти": як на Чернігівщині рятували двох лебедів із замерзлого озера

Василь Сидор.

Спочатку лебедів відвезуть у ветеринарну клініку, бо вони знесилені. Згодом їх доставлять у Межигірський притулок лебедів. Якщо птахи зможуть літати — їх відпустять, в іншому випадку вони продовжать перебувати в притулку, сказав Михайло Сторожук.

Джерело: Суспільне мовлення України

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь