За новим календарем, на який від 1 вересня 2023 року перейшли ПЦУ та УГКЦ, деякі церковні свята отримали нові дати святкування (на 13 днів раніше). Зокрема, Стрітення Господнє ми будемо святкувати 2 лютого (за старим календарем — 15 лютого).
Це день, коли віряни вшановують зустріч Ісуса Христа, Сина Божого, з народом. Адже саме цього дня, згідно з церковними переказами, Діва Марія та Йосип принесли новонародженого до храму, щоб подякувати Господу. У святині на них уже чекав Симеон Богоприємець, який і став символом народу. Він жив майже 300 років, очікуючи зустрічі з Ісусом. Щойно він узяв малюка на руки, то одразу помер. Цим він визнав у Христі Визволителя, про якого йшлося у пророцтві.
Чому свято називається саме Стрітенням Господнім? У старослов’янській мові “стрітення” означає “радість” або ж “зустріч”. Через те, що цього дня Ісус зустрівся з Симеоном і це принесло радість.
За часів язичництва Стрітення знаменувало зустріч зими та весни. Та в народі чимало людей вважають так і донині.
Вже після хрещення Київської Русі свято набуло релігійного характеру, оскільки вважається, що цього дня зустрічаються Старий та Новий заповіти.
У статті використані матеріали з сайтів ТСН та Вікна
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram