Розповідь про Третю Улицю була б неповною, якби ми не згадали про іншу її частину – Латошкѝ.
Латóшка – це вуличне прізвисько одного з родинних гілок Хомичів, старовинного талалаївського козацького роду. Козаки Ігнат і Максим Хомичі числилися в списках ревізії 1732 року, а під час походів Російсько-Турецької війни доля розкидала їх по різних підрозділах – Ігнат був у команді сотника Левицького (теж нашого односельця, до речі), а Максим у команді обозного Величковського.
Після походу обидва збідніли – Ігнат числився в козаках «нищетних безгрунтових, на одних огородах жиючих», які «за крайнім убожеством самі собою войсковой служби одбувать немогучие кроме податей», а Максим узагалі став підсусідком Івана Левицького. А тут ще в 1737 році в Ігната реквізували для потреб армії двох волів – рябого і сірого, і невідомо чи повернули. Тим не менше, пізніше справи мабуть налагодилися, бо в 1762 році вже аж десять козаків з прізвищем Хомич служили в Ніжинській Першій полковій сотні. Попідростали Ігнатові й Максимові сини…
Звідки ж взялося слово «Латóшка», спитаєте ви. Як розповідала одна старша представниця цього роду, в давнину хтось із їхніх предків займався кравецтвом, зокрема лагодив людям одяг, накладаючи латочки. Отак до них і причепилося спочатку «Латочка», а потім «Латóшка»…
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424577258_3094587990671179_6427192561871910595_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=c42490&_nc_ohc=QNXFxUpG7cYAX8d4JMF&_nc_oc=AQnLxZQsGtqLm2gzIczzxrhE8WAuYx8Bn0VvPpmcos7wrTsnktH1Lhtb-RLheVb8ICc&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfCm07lHvFq11tLJWZbZ3VWcqKv43rpxhALpirE7ka6WKg&oe=65BE274F)
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424721771_3094587977337847_7377407646698312532_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=c42490&_nc_ohc=7F2r_wQ18YYAX9Her8b&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfAYyv-bxnOuz-o2eCJK_NEMdkLSBcbo31jHSsXjDX1Yvw&oe=65BFB3E9)
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424611520_3094587980671180_307159619481549712_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=102&ccb=1-7&_nc_sid=c42490&_nc_ohc=8idW0HglSvQAX_n-K34&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfAe-xLCCWHTBJJwH_cXTdJl8N2vnselJ9I6jdY04jz6lg&oe=65BE5DCB)
Олександр ЛісниченкоТалалаївка Ніжинська
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram