На Чернігівщині може зникнути… хом’як

Але не ті види домашніх хом’яків, яких ми звикли бачити у себе вдома, а червонокнижний, який живе на городах, дачах, присадибних ділянках. Це хом’як звичайний. Або його ще називають хом’як європейський. Він занесений до Червоної Книги України, та в основному поширений на заході країни. У нас – на Чернігівщині, а ще на Полтавщині зустрічаються тільки невеликі осередки, а на півдні та сході хом’як європейський майже повністю зник.

Зараз цей вид існує на межі вимирання. Він у п’ять разів більший за своїх домашніх родичів та відрізняється від них своїм способом життя. Та через зміни клімату та раціон харчування його ареал скорочується з кожним роком. За останні роки в Україні він зменшився більше ніж на 70%.

Справа в тому, що хом’як європейський живиться збіжжям, що дуже шкодить сільському господарству. Через це відбувається безпосереднє винищення цього виду як шкідника.

Зміна клімату теж значно впливає на зменшення ареалу хом’яка європейського. Він дуже гарно адаптований до тривалих зим та сплячок. Та на сьогоднішній день зими потеплішали і гризунам доводиться виходити зі сплячки раніше, посеред зими. Через це тварини втрачають багато енергії, на те, щоб заснути і прокинутися, що дуже для них шкідливо.

Щоб допомогти зберегти цей вид хом’яків відома зоозахисна організація UAnimals опублікувала декілька простих кроків, для того, аби люди знали, що потрібно робити, якщо зустріли такого гризуна у себе на ділянці. Побачивши цю тварину, необхідно звернутися до організації «Центр порятунку хомʼяків». Це можливо зробити, написавши їм у їх соціальні мережі. Надіславши фото або відео, ви допоможете організації визначити вид хом’яка та домовитися з ними про подальші дії евакуації тварини. Центр приїздить евакуювати у всі регіони України.

За матеріалами cntime.cn.ua, uncg.org.uа, iucn.org, UAnimals, redbook.land.kiev.ua, wikipedia.org.

Фото: мережа інтернет

Чернігівщина туристична запрошує

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь