Ряст ‘являється рано навесні, коли дерева ще безлисті. Зараз – саме сезон його цвітіння.
Найчастіше її можна побачити в дібровах, рясно росте і серед чагарників.
Ми “познайомилися” з рястом в селі Хомине, що на Ніжинщині.
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/6-5.jpg)
Ряст цвіте рано навесні білими, жовтими, червонуватими або фіолетовими квіточками, зібраними у китиці. Ми зустріли розкішні галявини з білими і бузковими квітами.
Масове цвітіння рясту нікого не залишить байдужим, бо це явище дійсно яскраве.
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/435400741_3730283500625191_1985515144343145552_n.jpg)
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/436723970_1456980261569525_5601283759864241334_n.jpg)
Ряст бульбистий – лікарська, медоносна та декоративна рослина.
В народi ряст ще називають кониками, пiвниками. Можливо, це пов’язано з легендами. Розповідають, що в одному пралісі жила відьма. Цілими ночами вона літала на мітлі, а вдосвіта верталася до своєї хатинки на курячих ніжках, щоб відпочити. Ляже і тільки задрімає, як тут півень закукурікає. Розсердилась відьма на півня, що спати не дає, й перетворила його в квітку. Квітка рясту й справді дещо скидається на голову півня.
А ще кажуть: напровесні летіли над лісом жайворонки, посварились між собою і почали битися. Змагалися так, що аж свої шпорці та пір’я розгубили. Попадали вони на родючий лісовий грунт і попроростали весіннім цвітом.
В народі навіть існує вислів (фразеологізм), пов’язаний з цією квіткою – “топтати ряст”, що означає – ходити по землі або жити.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram