На початку повномасштабного вторгнення, у лютому 2022-го, до Ніжинського моргу з-під Чернігова привезли 8 тіл воїнів ЗСУ. Усі ці захисники загинули під час артилерійського обстрілу рф. Тіла воїнів були обгорілі й неопізнані. Потрібно було робити проби ДНК, вносити до бази даних, щоб у подальшому рідні могли їх розшукати. Та в Ніжинському морзі такі проби не проводили, тому всі 8 тіл переправили до Борзни. Потому до нашого міста привезли вже шестеро тіл: щодо двох – з’ясували, що це були збиті військові льотчики…
Решту 6 тіл захисників поховали в Ніжині на Алеї Героїв, що на Фрунзівському кладовищі.
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/04/436627669_462177419565880_3952191984020786956_n.jpg)
Довго про цих воїнів не було жодних відомостей. На хрестах на могилах Героїв, які віддали за нас життя, було написано тільки номер… Тіла невідомих чоловіків. Це страшно. Але у ході проведення досудового розслідування, висновками молекулярно-генетичної ексертизи, було встановлено співпадіння деяких ДНК-профілів невпізнаних трупів з рідними.
Так, було встановлено ДНК-профіль тіл Героя, підписаного №1 – тіло ексгумували і перезаховали в іншому місті;
труп №2 – по цей день залишається невстановленим, рідних не знайдено.
Труп під №3 – установлено ДНК-профіль, рідні знайшлися, але тіло ще не перепоховали.
Труп №4 – встановлено ДНК-профіль з приміткою “можливо”.
Труп №5 – Героя перепоховали далеко від Ніжина.
Труп №6 – ексгумовано і перепоховано.
Війна, скільки горя принесла вона на нашу землю…
Спіть спокійно, Герої, перед вами – Вічність, і спокій, який ви вибороли в запеклому бою…
Валентина Пильник
Даний матеріал виготовлено за фінансової підтримки ГО “Інститут масової інформації” в рамках проєкту міжнародної організації Internews Network