Наркотичні закладки – шлях в нікуди

 

 

 

 

Наркотичні закладки – це поширення заборонених речовин (наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), розфасованих та спресованих у невеликі пакети.

Найпоширеніша схема поширення коротка наступна: покупець (накрозалежна особа) оформляє замовлення через мережу Інтернет («Darknet», месенджери типу Telegram), або у знайомих наркодилерів за допомогою іншого виду зв’язку, після чого кур’єр («закладчик») отримує дані про місцезнаходження клієнта та вказівку щодо подальшого місця «закладки», ховає її туди та зв’язується з кінцевим споживачем (наркозалежною особою). Йому залишається лише забрати товар. Часто підтвердженням місця закладки є надіслання «закладчиком» фото місця закладки з прив’язкою до ділянки місцевості., приміщення тощо (можна помітити в різних громадських місцях осіб, які начебто щось шукають на вулиці при цьому постійно дивляться у телефон)

Технічні особливості передачі наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів шляхом «закладки» ускладнють роботу правоохоронних органів з документування та припинення такої діяльності, оскільки «наркоділки» та кур’єри не зустрічаються з покупцями безпосередньо, застосовують при цьому елементи конспірації та технічні засоби та програмне забезпечення («Darknet», месенджери типу Telegram, в тому числі при зміненому VPN).

Громадянам треба бути пильними та проявляти свою громадську свідомість та повідомляти правоохоронні органи, оскільки часто можна бути свідком процесу «закладки» (пошуку наркоманом чи приховуванні особою яка збуває заборонену речовину) біля свого будинку. Вказані дії мають наступні ознаки:

• підозрілі невідомі особи, які часто перебувають без зрозумілих причин поблизу Вашого місця проживання;

• зламані та/або відкриті електрощитки;

• розсипана земля біля горщиків з квітами у під’їзді;

• буклети з рекламою наркотиків (розмір 4х4 см переважно), часто із зображенням QR-коду;

• дзвінки від невідомих осіб в домофон із проханням відкрити двері.

Закладання наркотиків є кримінальним злочином. Покарання настає за ст. 307 КК України. Винятків стаття не передбачає, відповідальність настає незалежно від розміру збуту, проте збут наркотиків особливо великому розмірі карається жорсткіше.

Кримінальна відповідальність починається з 16 років за злочини, пов’язані із збутом наркотичних засобів (стаття 307 КК України), психотропних речовин або їх аналогів За розкрадання та вимагання кримінальна відповідальність настає з 14 років (стаття 308 КК України).

Якщо злочин було скоєно до настання вказаного віку, комісія у справах неповнолітніх вирішує, яку відповідальність (не є кримінальною) понесуть батьки чи опікуни правопорушника.

Крім того, статі 304 КК України передбачає кримінальну відповідальність за втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність, в тому числі батьками.

Які ж дії Вам треба вчинити, якщо Ви стали свідком вчинення кримінального правопорушення чи злочину?

  1. На місці вчинення злочину не панікувати, орієнтуватись по ситуації, чітко планувати власний план дій.
  2. Намагайтеся запам’ятати усі обставини вчиненого кримінального правопорушення чи злочину, особу злочинця, в чому вдягнений, як виглядав, які дії вчиняв по порядку, усі деталі авто, якщо він втік на ньому, тощо.
  3. Намагайтеся зафіксувати події на відео, яке потім буде прямим доказом усіх подій. Цим самим Ви знімете і з себе лишні запитання правоохоронців, стосовно яких подій Ви стали свідком і як саме Ви поводились у цих подіях.
  4. Відразу зателефонуйте до колл-центру поліції («102») та  повідомте про події, очевидцем яких Ви стали, детально опишіть їх.
  5. Пам’ятайте, що у такому разі Ви є дуже важливою ланкою у розкритті злочину та профілактичної роботи на цілому напрямку.

Інформацію надано прокурором Ніжинської окружної прокуратури Чернігівської області Сергієм Мироненко

Фото ілюстрове

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь