Сама собою назва «богомол» вже є цікавим фактом про цю комаху. Воно було присвоєно йому натуралістом Карлом Ліннеєм. Своє «прізвисько» комаха одержало завдяки будові передніх лап, коли він складає їхню межу собою, зовні це нагадує літургічну позу.
Зоологи, відкривши цей загін комах, визначили їх до загону тарганообразних. Більшість представників цього загону віднесли до сімейства справжніх богомолів.
Загалом у згаданому загоні знаходиться понад 2800 видів богомолів. Більшість цікавих фактів про них обумовлено їх зовнішнім виглядом та особливостями поведінки. Завдяки цьому образ богомола знайшов втілення у культурах різних народів, а також застосування у кіноіндустрії. ТОП цікавих фактів про богомола Самка вбиває свого партнера під час парування.
Безсумнівно, найвідоміший факт про богомолів пов’язаний з їхнім інтимним життям. В абсолютній більшості випадків для самців акт запліднення самки є першим і одночасно останнім, у їхньому житті. Наймовірніше, самка позбавить свого партнера життя, відкусивши йому голову безпосередньо під час запліднення. Така традиція пов’язана з необхідністю самки отримання великої кількості поживних речовин. У цьому насіння партнера продовжує залишатися у ній деякий час, у результаті процес відкладання яєць відбувається у кілька етапів.
Самки відкладають своє потомство в капсулах, що захищають від впливу зовнішніх факторів. Сильний холод і навіть отрутохімікати не здатні нашкодити кладці самки. Це забезпечується завдяки капсулі, складна будова якої забезпечує білковий матеріал. До речі, кладка може налічувати від 10 до 400 яєць.
Їх можна утримувати як домашніх тварин. Так як вони не становлять загрози для людського життя, цілком припустимо утримувати цих комах вдома. У разі відсутності небезпеки, богомоли не схильні до нападу на людину, в іншому випадку вони здатні залишати на людській шкірі порізи та укуси. Такі дії не призведуть до загибелі людини, але хворобливі відчуття постраждалого будуть дуже відчутні.
У їхній раціон входить лише їжа тваринного походження. Корисною особливістю богомолів є боротьба з комахами-шкідниками. Через те, що богомоли не харчуються рослинною їжею, відомі випадки, коли фермери використовували цей вид для боротьби з іншими комахами.
Гострі, шипасті передні кінцівки богомолу є ефективним інструментом для полювання. Завдяки цьому вони здатні харчуватися не лише дрібними комахами, але й можуть успішно здійснювати напади на жаб, невеликих змій та ящірок. Богомоли вважають за краще налякати супротивника, ніж втекти. Навіть вступаючи в бій з більшими представниками фауни, богомол віддає перевагу битві, ніж втечі. Захисною реакцією богомола на напад є прийняття жахливої пози. У разі він намагається візуально збільшити свої розміри. Для цього він стає на задні лапи і випрямляється на весь зріст, при цьому він розправляє крила та лапи. У деяких випадках ця тактика спрацьовує і опонент відмовляється від думки здійснювати напад.
Тривалість життя в домашніх умовах більша, ніж у дикій природі. Насамперед це викликано тим, що богомоли дуже часто стають здобиччю інших хижаків. Як правило, їхня тривалість життя в дикій природі становить 1-2 місяці. Втім, в домашніх умовах вони живуть набагато довше. Власники заявляють, що тривалість їхнього життя становить близько сезону і лише в окремих випадках наближається до року. Ще кілька цікавих фактів про богомолів У Єгипті на гробницях фараонів виявили зображення богомолів.
Стародавні єгиптяни муміфікували цих комах, тим самим даючи їм право на потойбічне життя. Їхні останки були знайдені в бурштині, 50 мільйонів років еволюції практично не позначилися на їхньому зовнішньому вигляді. Вони мають крила, а під час польоту найбільшу небезпеку їм представляють кажани. З усіх комах тільки вони здатні повністю крутити головою навколо своєї осі. На голові розміщуються п’ять очей, двоє з яких більші і легко помітні, для виявлення ще трьох, варто придивитися уважніше.
Органами слуху вони сприймають лише гучні звуки, решта відчуваються як вібрації. Найбільш поширений цей вид у тропіках. Найдавніші знахідки останків цих комах приписують до Крейдяного Періоду. До найпоширенішого забарвлення богомолів відносять зелені та коричневі кольори. Але існують і більш рідкісні кольори, наприклад, орхідейний богомол, неважко здогадатися, що його забарвлення біло-рожеве.
Джерело: https://interes-fakti.com/cikavi-fakti-pro-bogomola/
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram