6 липня – свято Івана Купала, яке має особливу магію. Кажуть, що в Купальську ніч всі рослини стають чарівними, а вода і вогонь мають надзвичайну силу.
Івана Купала щорічно відзначається в ніч з 6 на 7 липня і символізує поклоніння природі, сонцю, травам і воді. Веселе народне свято тісно переплетене з язичницькими ритуалами та повір’ями. Раніше було заведено розпалювати багаття, купатися в річці, збирати трави й шукати магічну квітку папороті. Давні традиції Купальської ночі активно підтримуються і до цього дня.
Тож, в Ніч на Івана Купала в Ніжині у Театральному сквері відбулося захопливе дійство – загальноміське свято Івана Купала з народними майстрами та купальським багаттям, а також насиченою конкурсною програмою, і запальними виступами з танцями та піснями. Для діток працювали атракціони та батути.
“З давніх-давен свято Івана Купала мало в народі особливу шану. Наші предки вірили, що в цей день можна було позбутись усіх нещасть, змити хвороби, оновити життя, зустріти справжнє кохання і навіть знайти скарб. Бажаю кожному сьогодні знайти саме вашу вогненну квітку папороті й хай поряд з вами завжди будуть щастя успіх, везіння та віра у світле майбутнє!” – пише на своїй сторніці у мережі Фейсбук міський голова Ніжина Олександр Кодола
Читайте також: Ой, на Івана, ой на Купала ніжний віночок я виплітала… Фото ДНЗ №13
По невеличкому озеру, що знаходиться у Театральному сквері плавав човен з веслувальником, а дівчата пускали на воду віночки…
За народним повір’ям, вінки, в яких дівчата беруть участь у святкуванні купальського свята, наділені цілющою силою. Тому й закидали дівчата їх через голову на дах хати, а інші зберігали на горищі, вірячи, що зілля, з якого сплетений вінок, вилікує від усяких хвороб.
До теми: Сьогодні, 7 липня – День пророка Іоанна Хрестителя: історія і традиції
Фото із соцмереж та nizhynrada.gov.ua