Цибуля не захищає від грипу та застуди?

 

 

 

 

Використання цибулі не принесе бажаного ефекту захисту.

Чи справді розвішування цибулі в навчальних кабінетах може вберегти дітей від застуди чи грипу? Думка про цибулю як своєрідний оберіг від грипу, не рідкісна серед батьків школярів та і загалом суспільства.

Відповідний міф про цибулевий захист від грипу здолала у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Мовляв, способів використовувати цибулю, а інколи й часник, існує дуже багато — їх підвішують в приміщеннях або ж нарізають та розставляють по кутках. Крім того, багато хто вдається до приготування крапель для носа чи просто їсть їх цілими.

«Всі ці способи не мають під собою належного наукового обґрунтування. І таке використання цибулі не принесе бажаного ефекту захисту», – переконана посадовець.

Дуже ймовірно, що від споживання цибулини можуть початися печія або дискомфорт у шлунку. Теж саме відбуватиметься і в слизовій носа — сильне подразнення, водночас збільшення виділень. Зокрема діти дуже чутливі до запаху цибулі. Найбільш ймовірно, що таке профілактичне “меню” не буде сприяти навчальному процесу.

Що ж справді допоможе мінімізувати ризики захворіти для дітей:

➡вакцинуйтеся від грипу самі та зробіть щеплення й вашій дитині — одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу, адже допоможе сформувати імунітет проти вірусу

➡нагадуйте дітям про правила гігієни, особливо важливо мити ретельно руки

➡завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу з дітьми на свіжому повітрі

➡збалансоване харчування, повноцінний сон та достатній рівень фізичної активності — також ефективна профілактика хвороб

➡якщо дитина захворіла — залишіться вдома та проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем щодо лікування

 

«Цибулю та часник залишіть для смачних і поживних страв і вживайте їх лише як частину збалансованого харчування. А дітям краще запропонуйте теплий чай з малиною», – резюмувала Супрун і долала хештег

 

Уляна Супрун написала, що до неї звертаються лікарі, аби вона вплинула на людей і розвінчала забобон. Мовляв пацієнти та їхні родичі часто просять транспортувати на ношах чи каталці як завгодно, тільки не ногами в перед, бо так виносять небіжчика. Супрун запевняє, нести ногами вперед – передбачено усіма міжнародними протоколами.

Джерело: ТСН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь