Амброзія атакує! Ніжинці пропонують організовати боротьбу з нею

 

 

 

 

Ніжинці скаржаться, що у місті є райони, де розкошують зарості амброзії полинолистої – карантинного організму, рослини-алергена. Це в той час, коли співробітники Управління ЖКГ та Б, спеціалісти відділу з благоустрою та відділу карантину рослин Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області у кінці липня проводили обстеження зелених територій міста на наявність амброзії полинолистої.

На сьогодні, зі слів ніжинців, цілі вогнища цього небезпечного бур’яну, який так стрімко виріс, можна побачити по вулиці Шевченка, на Об’їжджій (біля воєнної частини), у 3-му Мікрорайоні біля дитячого майданчика. Людина, схильна до алергії, у період цвітіння (з середини липня до настання осінніх заморозків) відчує амброзію навіть просто пересуваючись по місту.

Ніжинці у мережі Фейсбук, зневірені у допомозі вищезгаданих служб, висувають пропозицію організувати суботник і самотужки боротися з амброзією.

У телефонній розмові журналістам mynizhyn.com начальник відділу благоустрою Ю. Кошель відмовився надавати будь-які коментарі по цьому питанню. Аналогічна ситуація з представником відділу карантину рослин Дмитром Парубцем: жодних коментарів без офіційного запиту. У чому причина мовчання?

Амброзія, що на фото, на сьогоднішній день уже скошена. Її скосили вранці, 5 вересня, вже після того, як фото потрапило  до мережі. Але, зі слів автора фото, пенсіонерки Зої Баран, в іншому місці продовжує рости.

Ймовірно, повністю знищити зарості амброзії по місту неможливо. Але суттєво зменшити – можна?

Валентина Пильник
Фото Зоя Баран

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь