У четвер, 19 вересня, православні християни відзначають свято, приурочене до чуда, його називають Михайлове чудо або Михайлів день.
Згідно з народними повір’ями, в давні часи святий Михайло з’явився уві сні до віруючого, який переживав за свою хвору доньку, і вказав йому цілюще джерело. Дівчина зцілилася, а її батько спорудив храм біля витоку, завдяки чому ще багато людей увірували.
Через багато років, язичники вирішили зруйнувати джерело і храм, але Михайло не дав цього зробити, створивши своє перше чудо.
Весь день Михайлового чуда слід провести мирно, молитися, просити захисту від зла, підтримувати своїх близьких, допомагати знедоленим, не вплутуватися в конфлікти, не брехати і не підвищувати голос.
Головною забороною на Михайлов день є заборона на роботу, – не можна як самому працювати, так і перекладати свої турботи на інших людей, краще відкласти всю важку роботу і навіть готування, інакше в будь-яких діях буде переслідувати невдача.
Можна влаштовувати “братчини”, свята примирення людей після сварки, де всі сторони пояснюють причини своєї образи і поведінки, приходять до компромісу.
Залишки їжі після трапези в жодному разі не можна викидати, краще віддати їх голодним, тваринам або птахам.
Хворих на Михайлов день омивають, моляться у їх ліжка за здравіє.
Помити голову краще днем раніше або після свята, інакше, по забобонам, можна змити водою розумні думки.
Якщо не порушувати заборони на це свято, то в майбутньому можуть чекати приємні сюрпризи. Мають добрі шанси виповниться і плани, окреслені в цей день.