Видатного ботаніка увіковічили в Ніжині. ФОТО

 

 

 

 

У Ніжині увіковічили видатну особистість, науковця, викладача, який виховав не одне покоління біологів Мова йде про Мулярчука Сисоя Олександровича.

На фасаді будівлі в центрі Ніжина, на площі Франка, де власне жив видатний ботанік та педагог, було встановлено меморіальну дошку досліднику.

На урочисте відкриття завітала не лише наукова, історична та культурна спільнота, але й студенти Сисоя Мулярчука, які тепло згадували лекції і те, як він умів подати матеріал і привити любов до ботаніки.

Подія відкриття меморіальної дошки стала ще однією згадкою про людину. яка віддала своє життя науковій роботі, плоди якої студенти, педагоги на наукова спільнота пожинає й досі.

Марина Волинець

фото автора

Довідково:

З 1925 року по 1930 рік Сисой Мулярчук навчався у Ніжинському інституті народної освіти. З 1950 року по 1972 рікпрацював на посаді завідувача кафедрою ботаніки Ніжинського педагогічного інституту імені М.В.Гоголя (нині – Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя). Сисой Мулярчукнавчив і виховав не одне покоління вчителів-біологів, науковців. Його лекції відзначалися високим теоретичним і методичним рівнем.
Сисой Мулярчук  вніс значний вклад в пізнання флори Полісся як дослідник. Вченим було виявлено та описано ряд нових місцезнаходжень цінних рослин у Чернігівській області, до того часу не відомих в літературі.Він дав вичерпну характеристику всіх типів рослинності Чернігівщини. Його фундаментальна праця монографія «Рослинність Чернігівщини», яка вийшла друком у 1970 році і дотеперне втратила свого наукового значення і є неоціненною для всіх флористів та ресурсознавців, що досліджують Поліську рослинність.
Викладач Сисой Мулярчук займався просвітницькою та популяризаторськоюроботою. Свого часу надавав консультації науковим співробітникам Ніжинського краєзнавчого музею під час створення експозиції відділу природи.У фондах НКМ ім.Івана Спаського зберігаються наукові роботи і документи вченого. Тож музей ініціював проект вшанування пам’яті вченого-біолога встановленням меморіальної дошки.
За матеріалами Л.Тарасенко, завідувачки відділу «Природа Приостер’я» НКМ ім. І.Спаського

 

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Видатного ботаніка увіковічили в Ніжині. ФОТО

Залишити відповідь