Пасічники Ніжинщини б’ють на сполох: загинуло майже 1000 бджолосімей. Фото. Відео

 

 

 

 

Бджолярі з різних куточків України протягом кількох тижнів фіксують масову загибель бджолиних родин. Не оминуло це лихо і Чернігівщину…

Читати по темі: На Чернігівщині масово гинуть бджоли

Незалежно від регіону, пасічники звинувачують у вимиранні бджіл місцевих фермерів. За їхніми словами, бджоли масово отруїлися хімікатами, якими підживлюють пахоту.

За минулий тиждень майже 1000 бджолиних сімей вмерло на Ніжинщині, інформує НЕЖАТИН.
Голова ГО «Спілка бджолярів Ніжинщини» Петро Балаш розповів про дану трагедію і зазначив — так більше тривати не може!

“Ми, бджолярі стільки праці вкладаємо у вирощування й утримання бджіл. Ці комахи запилюють наші дерева, і на 30-40% урожаї, завдяки чому їмо фрукти та овочі. Вони виробляють мед і пилок, яким також лікуються люди. І в тому багато їхнього труда. Та один виліт може вбивати бджіл. Фермери не попередили нас про обробку хімікатами своїх земель. Це при тому, що попередньо з ними велись розмови й вони погоджувались про співпрацю. У нас болить душа, що кожен рік ми зазнаємо таких втрат, і коли нарешті люди збагнуть — НЕ МОЖНА ВБИВАТИ КОМАХ, ЯКІ ДАЮТЬ ЖИТТЯ!”, – коментує Петро Іванович.

У Ніжині в мікрорайоні Круча та Мигалівка пасічники зазнали колосальних втра — загинуло близько 200 бджолосімей.
Страшна ситуація і в селі Яблуневе, де місцевий фермер не попередив пасічників і загинуло близько 150 бджолосімей.

“Сьогодні сьомий день, а комахи продовжують вмирати, — коментує пасічник Микола Козюбенко, — вранці 24 квітня сільськогосподарське товариство обробляло поле. Нас, відповідно, про це не попередили. Робили це в денний час, коли температура була +18-с та сильний вітер. По закону такого робити не можна.”
Пасічник надіслав фото і відео, на яких видно результат ганебних дій фермерського товариства.

“На даний час 1 здорова бджолосім’я коштує в середньому 2-3 тис. гри., а ще буде не отримано меду із кожного вулика близько 50 кг за сезон, який коштує 50-70 грн за 1 кг, а також не отримається прополіс, бджоло молочко, перга та інше.

По даному випадку ми звернулися із заявою до територіальних органів влади, а також до поліції, повідомили в Чернігівське обласне управління держпродспоживслужби. Служби створили компетентні комісії по розслідуванню потрави бджіл хімікатами, а також мертві бджоли були відібрані комісією на аналіз у ветлабораторію для остаточного діагнозу їх загибелі”, – додає Микола Козюбенко.

Ця біда торкнулась всіх пасічників району. У Каміля Тагірова загинуло 19 бджолосімей. До 20 сімей у Григорія Мілько, Олександра Приходько, Ростислава Максименко, Миколи Подсосонного. 50 бджолосімей стали втратою для Федора Рибалко. У Віктора Лозового постраждало 30 сімей. Майже стільки ж у Геннадія Куркуля, Віктора Єцкало, Олексія Нагорного, Івана Бородавко, Миколи Духти.

Пасічники звернулись до відповідних інстанцій, аби було проведено розслідування, зроблені акти обстежень.

“Це все не може залишитись безнаказаним, і винні повинні нести відповідальність за такі дій. Ми живемо на одній землі, і в інтересах кожного зберегти все живе, що є на ній. Ми почнемо відновлювати бджолосім’ї. Частина з них відновиться до осені, решта — лише на наступну весну. Вкотре звертаємось до МІСЦЕВИХ ФЕРМЕРІВ з проханням ПОПЕРЕДЖУВАТИ будь-якими можливими способами про обробку полів хімікатами за три доби. Пасічники ж, у свою чергу, мають зареєструвати пасіки. Давайте об’єднуватись“, – резюмує Петро Балаш.

Марина Волинець

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь