Яка тканина найкраще підходить для пошиття медичних масок: висновки вчених

 

 

 

 

Дослідники з Аргоннської національної лабораторії Чиказького університету в США встановили, яка тканина найкраще підходить для самостійного виготовлення захисних масок.

Як повідомляє Science Alert, вчені взяли різні поширені матеріали та протестували їх у лабораторних умовах – досліджуючи їх механічні та електростатичні фільтраційні властивості.

Команда дослідників виявила, що кілька шарів і змішання різних тканин найкраще працюють для фільтрації частинок.

“Ми провели ці дослідження для декількох поширених тканин, включаючи бавовну, шовк, шифон, фланель, різні синтетичні матеріали і їх комбінації”, – пояснюють дослідники у своїй новій статті.

“В цілому, ми знаходимо, що комбінації різних загальнодоступних тканин, що використовуються в тканинних масках, потенційно можуть забезпечити суттєвий захист від проникнення частинок”, – заявили дослідники.

Команда виявила, що “гібридні” тканини (багаторівневі матеріали) здатні фільтрувати переважну більшість часток.

“Ефективність фільтрації гібридів (таких як бавовна-шовк, бавовна-шифон, бавовна-фланель) становила понад 80% для часток менш як 300 нанометрів і понад 90% для часток більше 300 нанометрів”, – пишуть дослідники.

Зазначимо, станом на 5:30 29 квітня у світі від коронавірусної інфекції одужали 928 658 пацієнтів. При цьому загальна кількість хворих з початку пандемії склала 3 116 398. Найбільше випадків інфікування зареєстровано в США, Іспанії та Італії.
Джерело: svoboda.fm
фото: depositphotos
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь