Узруївські джерела – мальовничі куточки Чернігівського краю

 

 

 

 

Узруївські джерела названо на честь малесенького села Узруй, в якому 2001 року мешкало лише 97 осіб. Село стоїть серед соснового лісу неподалік від річки Смяч, що належить до басейну Десни.
Смячка, як її називають місцеві мешканці, тече переважно болотистими місцями. Саме в одному з таких боліт джерела найчистішої питної води, що б’ють з-під землі та не замерзають, утворили озеро. У 1964 році ці ключі були визнані гідрологічною пам’яткою природи.
Історія Узруївських джерел 
За поширеною серед місцевих легендою колись ключі фонтанували, тому що підземною річкою були пов’язані з Десною, де біля села Ленькова був потужний вир, що загрожував судноплавству на цій ділянці річки. У 2004 році неподалік від Узруївських джерел Новгород-Сіверський лісгосп обладнав зону відпочинку, встановивши дерев’яні альтанки та банкетний будиночок з каміном.

У 2004 році на місці Узруївських джерел обладнали зону відпочинку, яка офіційно вважалася Новгород-Сіверським держлісгоспом, з альтанками та банкетним будиночком із затишним каміном.

Тут досі збереглися дерев’яні містки у досить непоганому стані, що пролягають через невеликі струмочки. Сьогодні джерела вважаються заповідником, хоча територія не охороняється, і насолодитися красою може кожен безкоштовно.

Джерело: larisasever1967.blogspot.com
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь